22 kwietnia 2009

AVG LinkScanner - zwiększ ochronę przed zagrożeniami z Internetu

AVG LinkScanner wchodzi w skład oprogramowania antywirusowego AVG Anti-Virus 8.5 i znają go wszyscy jego użytkownicy. Teraz jednak producent udostępnił ten sam moduł jako oddzielny i niezależny program, który zapewnia dodatkową ochronę (równolegle z innymi programami antywirusowymi) przed aktywnymi i niewidocznymi zagrożeniami już na poziomie wyszukiwania. Współpracuje z dwoma przeglądarkami internetowymi: Internet Explorer 6-8 oraz Firefox 2-3 lub nowsze ich wersje.

LinkScanner składa się z dwóch modułów: Active Surf-Shield, który ochrania w czasie rzeczywistym odwiedzane strony internetowe, zanim jeszcze internauta kliknie na link oraz funkcji Search-Shield, która współpracuje z wyszukiwarkami Google, Yahoo, Live Search i MSN. Po szybkiej analizie, co trwa około 2-3 sekundy, oznacza wszystkie znalezione linki kolorowymi ikonami od zielonej, poprzez żółtą, pomarańczową, aż do czerwonej, w zależności od ich stopnia bezpieczeństwa.
Te bezpieczne, oznaczone zieloną gwiazdką informują nas, że skaner nie znalazł żadnych aktywnych zagrożeń. Po jej zaznaczeniu kursorem, zostaniemy poinformowani o bliższych szczegółach okienkiem popup...

W przypadku, gdy skaner znajdzie aktywne zagrożenie i oznaczy niebezpieczny link czerwoną ikonką, wtedy lepiej zrezygnować z wchodzenia na taką stronę...


Jeśli mimo to zdecydujemy się kliknąć na tak oznaczony link, zostaniemy ostrzeżeni kolejnym komunikatem o grożącym niebezpieczeństwem.

Do wyboru mamy wtedy dwie możliwości: wycofać się z wejścia na taką stronę co jest zalecane, albo kontynuować bezpośrednią wizytę i ryzykować ewentualne zainfekowanie komputera.

Na dzień dzisiejszy LinkScanner jest dostępny tylko w wersji angielskiej, ale w połowie maja pojawią się inne wersje językowe, w tym także polska.

Przetestowałem go równolegle z zainstalowanym antywirusem Avast i jak dotychczas sprawuje się doskonale. Nie przeszkadza mu także inny, podobny program zapewniający bezpieczeństwo odwiedzanych stron McAfee SiteAdvisor .


Strona domowa AVG Technologies
Licencja: darmowy, do zastosowań domowych
System: Windows XP/Vista
Wymagania: przeglądarka IE lub Firefox
Pobierz: AVG LinkScanner_pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails