6 kwietnia 2009

Privacy Winner - chroń swoją prywatność

Privacy Winner zapewnia ochronę prywatności przez usunięcie z komputera wszelkich śladów Twojej aktywności w Internecie, a które mogłyby zostać wykorzystane przez potencjalnych podglądaczy. Z jego pomocą usuniesz także wszystkie niepotrzebne pliki pozostawione przez różnorodne aplikacje, zwolnisz cenne miejsce na dysku oraz znacznie przyśpieszysz wydajność systemu. Jest bardzo prosty w instalacji i późniejszym używaniu. Po uruchomieniu narzędzia i zaznaczeniu elementów do oczyszczenia system zostanie najpierw przeskanowany. Następnie zostanie wyświetlona lista wszystkich znalezionych śmieci. Ty sam zdecydujesz czy mają zostać usunięte wszystkie w całości, czy tylko te wskazane.


W opcji Security oczyścić i usunąć można:
1. System Windows - historię dokumentów, pliki tymczasowe temp, pliki aktualizacyjne Windows, pliki log, plik stronicowania, połączenia sieciowe, drukarek itp... (w sumie 27 pozycji)
2. Przeglądarki internetowe Internet Explorer, Mozilla Firefox 3>, Opera i Netscape Navigator - historię, cache, cookies i inne...
3. Komunikatory Messager, IRQ - historię czatu itp... (niestety brak polskich)
4. MS Office 2003 (13 pozycji)
5. Multimedia - Winamp, WMP, Real Player, Quick Time i inne.
6. Historię programów do wymiany plików Azures, BitTorrent, uTorrent, Limewire i BitComet.
7. Klienty pocztowe Thunderbrind, Eudora, PocoMail i IncrediMail.
8. Inne aplikacje Adobe Acrobat, Macromedia i Flash Player.

W opcji Junk (tmp) usuniesz wszystkie pliki temporary między innymi Internet Explorer, Visual Studio, pliki log CHKDSK, kopie plików, miniatury tworzone przez system i wiele innych...


Wśród przydatnych narzędzi znajduje się także niezastąpiona Niszczarka (Shredder) za pomocą której w bezpieczny sposób usuniesz, bez możliwości późniejszego odzyskania różne niepotrzebne, pojedyncze dokumenty, zdjęcia, filmy i inne dane a nawet całe foldery wraz z ich zawartością.

Niszczarka pracuje w trzech trybach:
1. Quick (jednokrotne nadpisanie usuwanych danych))
2. Safe (3-krotne nadpisanie wg. normy DOD 5220-22-M)
3. Thorough (7-krotne nadpisanie danych)

W ustawieniach programu możesz zlecić automatyczne oczyszczanie wybranych elementów systemu w regularnych odstępach czasu. Nie musisz już martwić się o możliwość podglądu przez osoby trzecie Twoich poczynań w komputerze.

Inny, podobny program [Privacy Mantra]

Strona główna
Licencja: darmowa (freeware)
System: Windows NT/2000/XP/Vista
Pobierz: PrivacyWinner.setup_4.1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails