17 października 2008

Zmień wygląd systemu XP na najnowszy Windows 7 theme

Windows Seven M1 to zbiór niezbędnych plików potrzebnych do zmiany wyglądu Windows XP i jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć chociaż namiastkę następcy systemu Visty - Windows 7, a nie chcą instalować całego pakietu Vienna Transformation Pack 3. Już teraz możesz cieszyć się nowym wyglądem okien i innych elementów systemu Windows 7.

Temat może być zainstalowany w Windows XP przez kliknięcie na pliku Windows 7 M1 VS.msstyles. Pamiętaj jednak aby przed instalacją uruchomić patch UxTheme Multi-patcher 6.0, który znajduje się w zestawie ale tylko wtedy gdy wcześniej nie używałeś innych stylów wizualnych poza systemowym LUNA.
W Windows XP SP3 ta łatka może jednak nie zadziałać, należy wtedy pobrać zmodyfikowany już plik uxtheme.dll, rozpakować i podmienić opisywanym już przeze mnie programem Replacer na ten znajdujący się w C:\WINDOWS\system32\


W skład zestawu wchodzi:
1. Windows 7 M1 VS - styl wizualny Basic, Black i Areo
2. Tapeta pulpitu
3. Menu Start ViStart
4. Skórka do Styler-a (angielska)
5. UxTheme Multi-patcher 6.0

Od siebie polecam jeszcze małą aplikację ViOrb, (zamiast proponowanego w zestawie Bolinha Saltada) która poprawia wyświetlanie przycisku Start tak, że wygląda jak w Viście (wystaje nieco ponad pasek narzędzi) oraz widoczny na screenie okrągły launcher Circle Dock (nie wchodzi on w skład pakietu).


Uwaga! Jeśli chcesz zobaczyć pasek narzędzi w stylu Visty widoczny na podglądzie, musisz pobrać i zainstalować program Styler oraz spolszczone skórki do niego, które należy rozpakować i skopiować do C:\Program Files\Styler\TB\skins\Styler's\ w osobnym podfolderze.
Po zainstalowaniu Styler-a nic się nie dzieje, ale po jego uruchomieniu dostępna będzie w zasobniku systemowym (na pasku, koło systemowego zegara) jego ikona. W ustawieniach, Styler-a, w karcie Toolbar wybierz odpowiednią skórkę, a także zaznacz opcję Hide Menubar (Explorer), (patrz poniżej, zaznaczone czerwoną ramką). Pamiętaj także o utworzeniu skrótu Styler-a i umieszczeniu go w folderze systemowego Autostartu, a dokładnie w C:\Documents and Settings\...\Menu Start\Programy\Autostart (w miejscu kropek wstaw swoją nazwę konta), aby nie trzeba było go każdorazowo uruchamiać po każdym restarcie systemu.

Nie przejmuj się, że pasek narzędzi w oknie nie wygląda jeszcze prawidłowo. Kliknij teraz w dowolnie otwartym oknie np. Mój komputer, Moje dokumenty itp. PPM (prawym przyciskiem myszy) na pasku narzędzi i odznacz Przyciski standardowe, a zaznacz Styler Toolbar oraz Zablokuj paski narzędzi (zaznaczone poniżej czerwonymi ramkami).

Teraz wyświetlanie paska narzędzi powinno być już prawidłowe.

System: Windows XP
Pobierz: Windows Seven M1 VS 2.0
Czytaj o: Circle Dock
Pobierz: Styler 1.401
Pobierz: polskie skórki
Pobierz spolszczenie do ViStart7

19 komentarzy:

 1. Plik zawiera Trojan-Spy.Win32.Agent.ehl

  proponuje zweryfikowac to co wystawiacie do sciagniecia

  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeskanowałem cały pakiet "Windows_Seven_M1_VS_2_0_by_deskmundo" antywirusem Avast oraz skanerem online Kaspersky i niczego podejrzanego nie wykryły. Być może, u Ciebie to fałszywy alarm. Niektóre antywirusy często takie alarmy wszczynają.
  Popdaj, jaki plik zawiera trojana i jaki program do wykrył?

  OdpowiedzUsuń
 3. W pliku Windows_Seven_M1_VS_2_0_by_deskmundo_2 NOD32v.3.0.642.0 baza sygnatur 3615(20081115)wywalił mi taką informację - Windows 7 M1 VS 2\Blaero\Bolinha Saltada.exe - prawdopodobnie odmiana wirusa Win32/Spy.Agent koń trojański

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie co do Menu Start. Można to jakoś zmienić na język Polski?? Po hiszpańsku za bardzo nie rozumiem o co chodzi :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Można spolszczyć samemu edytując w notatniku plik "Settings.xml" albo ściągnij już spolszczony i podmień na ten oryginalny.
  Dodałem odpowiedni link.

  OdpowiedzUsuń
 6. A gdzie jest ten plik Settings.xml?

  Proszę o adres

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozumiem, że pobrałeś spolszczony i chcesz podmienić oryginalny.
  Plik ten znajduje się w katalogu Windows 7 Start Menu, tam gdzie jest główny plik ViStart.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. a mi pisze ze brak spacji w spolszczeniu Vstart a jak sam spolszczylem to mowil mi ze tez czegos brakuje. bezsens

  OdpowiedzUsuń
 9. A można to potem jakoś odinstalować ?? Jakby mi się nie spodobało na przykład :D

  OdpowiedzUsuń
 10. "Anonimowy". Oczywiście, że można to odinstalować. Tylko najpierw musisz utworzyć PUNKT przywracania systemu.
  Wchodzisz w "Start" - "Programy" - "Akcesoria" - "Narzędzia Systemowe" - "Przywracanie systemu".
  Zaznaczasz "Utwórz punkt przywracania" i dajesz "dalej". Dajesz nazwe i już.

  Jeśli nowy wygląd Windowsa ci się nie spodoba to znowu wejdź w "Przywracanie systemu", ale tym razem zaznacz "Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu".
  Po lewej stronie masz kalendarzyk, więc odszukaj odpowiednią datę i kliknij "dalej".

  OdpowiedzUsuń
 11. a ja nie wiem jak to pobrac;) powie mi ktos bo chyba ciemny jestem.

  OdpowiedzUsuń
 12. No chyba.... Kliknij na link
  Pobierz: Windows Seven M1 VS 2.0

  OdpowiedzUsuń
 13. pobralem to ale w tym temacie sa opisan jakies inne pliki niz w tym Windows Seven M1 VS 2.0

  OdpowiedzUsuń
 14. po co ci spolszczenie do ViStart 7 w folderze zawierającym ViStart uruchamiacie Language Changer potem wybieracie PL - Polski i restartujecie aplikację.

  OdpowiedzUsuń
 15. E a gdzie dokładniej jest ten plik ViStart 7 prosze o dosłowny adres!

  OdpowiedzUsuń
 16. Po rozpakowaniu archiwum [b]Windows 7 M1 VS 2[/b] odszukaj folder Windows 7 Start Menu a w nim plik ViStart.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie można pobrać spolszczonej skórki ;/

  Błąd 404 Found ;[

  OdpowiedzUsuń
 18. chciałam to odinstalowac , i chyba usunelam jakis plik , i teraz jaki kolwiek chce ustawic wyglad , kompozycje wyskakuje komunikat nie mozna zaladowac stylow wizualnych co robic?

  OdpowiedzUsuń
 19. Podaj dokładnie co instalowałaś, bo w tym zestawie nic się nie instaluje. Wszystko należy skopiować w odpowiednie miejsca ręcznie... oprócz Styler'a.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails