24 października 2008

Universal Extractor - wyodrębnij pliki z instalatorów

Universal Extractor to program, za pomocą którego wypakujesz wszystkie pliki, zawarte w różnych archiwach, na przykład .zip czy .rar. Ale to nie wszystko. Przede wszystkim stworzony został do wyodrębniania (wyciągania) plików zawartych w instalatorach (w tym także instalatorów Windows) o rozszerzeniach .msi, .setup, .exe oraz innych, niezależnie od ich metody kompresji. Jest nie tylko doskonałym zamiennikiem programów do kompresji - dekompresji typu WinRAR, WinZip czy darmowego 7-Zip. Universal Extractor potrafi dużo więcej. Umożliwia podglądnięcie i wypakowanie zawartości pliku instalacyjnego, z którego można użyć tyko te elementy, które uznamy za potrzebne.

Użycie programu jest bardzo proste. Kliknij PPM (prawym przyciskiem myszy) na pliku instalacyjnym, który chcesz rozpakować (wyodrębnić poszczególne pliki). Z menu kontekstowego wybierz jedną z dostępnych komend, na przykład UniExtract do podkatalogu. Folder docelowy zostanie automatycznie utworzony pod taką samą nazwą jak plik źródłowy.

Przykładowo, udało mi się wypakować pliki, które zawiera pakiet "Vista-Skin-Pack-5.0.exe" w dwóch krokach. W pierwszym kroku Universal Extractor rozpakował archiwum RAR, którym został spakowany VSPv5.0.exe. Następnie musiałem po raz drugi użyć Universal Extractor-a, który tym razem wypakował właściwą już zawartość pliku instalacyjnego Vista Skin Pack.msi do folderu o tej samej nazwie. Bez Universal Extractor-a byłoby to niemożliwe.

Strona domowa
System: Windows 2000/XP/Vista
Pobierz: Universal Extractor 1.6
Pobierz: UniversalExtraktor1.6portable

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails