14 października 2008

Windowpaper XP - zmień nudne tło folderu na obrazek

W starszej wersji Windows 98 i 2000 można było w prosty sposób zmienić tło dowolnego folderu na obrazek. W Windows XP producent zrezygnował niestety z tej opcji i usunął dawny interfejs, pozostawiając jednak tę możliwość, ręczną i bardzo niewygodną metodę zamiany tła. Powstały jednak różne programiki ułatwiające podmianę tła w folderach. Jednym z nich jest darmowy...

Windowpaper XP - program za pomocą którego zmienisz monotonne, białe tło w dowolnie otwartym folderze na obrazek formatu GIF, BMP, JPEG, PNG albo na jakiś inny kolor. Opcjonalnie możesz zmienić także kolor tekstu pod ikonkami oraz ikonkę folderu. Aplikacja jest intuicyjna i bardzo prosta w użyciu za pomocą wygodnego kreatora. Cała operacja podmiany tła odbywa się w trzech krokach.

Krok 1. Wybierz folder, który chcesz zmodyfikować klikając Add Folder np: Moja muzyka
Jeśli chcesz zmienić tła jednocześnie w folderze wraz z zawartymi w nich podfolderami, użyj przycisku Add Entire Folder.

Krok 2. Teraz kliknij na przycisk Choose Image i wybierz obrazek, opcjonalnie możesz zmienić kolor tekstu oraz ikonkę folderu. Jeszcze przed przejściem do kroku 3 możesz podglądnąć jak będzie wyglądało tło folderu klikając na Preview customizations.

Krok 3. Kliknij Next a następnie w nowym oknie Start Customizing i zakończ podmianę klikając Close

Operacja usuwania tła z folderu odbywa się w ten sam sposób z tą różnicą, że w drugim kroku należy zaznaczyć Remove Customizations.

UWAGA! Jeśli odinstalujesz Windowpaper XP obrazki pozostaną w folderach i nie będziesz mógł ich usunąć. Jeśli będziesz chciał je usunąć, zrób to przed odinstalowaniem tej aplikacji.
Windowpaper XP nie potrafi jednak zmienić tła w oknach dysków, aby zmienić w nich tło trzeba użyć Drives Background Image.
Przeczytaj też pokrewny artykuł StyleFolder lub TweakXPlorer.

Wymagania: Microsoft .NET Framework 2.0
System: Windows XP
Pobierz: Windowpaper 2.0 beta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails