9 października 2008

POP Peeper - powiadamianie o poczcie z różnych serwerów

Jeśli posiadasz kilka kont e-mailowych na różnych serwerach bardzo szybko zaczniesz szukać jakiegoś programu, który sam sprawdzi i powiadomi cię o nadejściu poczty na którymś z Twoich kont. POP Peeper to program służący do wizualnego oraz dźwiękowego powiadamiania o nadejściu poczty e-mail. Program instaluje się do zasobnika systemowego i animowaną ikonką informuje o nadejściu nowej poczty. Obsługuje dowolną ilość kont, również z serwerów Gmail czy Yahoo oraz posiada bardzo przejrzysty interfejs. Pozwala na przeglądanie i wyświetlanie wiadomości w formacie HTML lub w bezpiecznym formacie tekstowym. Używając POP Peepera możesz szybko przeskanować same nagłówki listów i sprawdzić czy list jest na tyle ważny by go przeczytać czy usunąć bezpośrednio na serwerze. Aplikacja w pełni może zastąpić używanego klienta pocztowego i za jego pomocą możesz wysyłać i odpowiadać na e-maile, również z załącznikami. Jest wysoce konfigurowalny i jego opcjach ustawić możesz powiadamianie także za pomocą okienka popup, które obsługiwane jest przez skórki. Dla każdego konta możesz ustanowić powiadamianie innym dźwiękiem i kolorem ikonki w tray-u. Już podczas instalacji automatycznie pobierane jest spolszczenie POP Peepera. Dla początkujących użytkowników atutem jest Easy Setup - łatwa konfiguracja kont e-mail. Wystarczy podać adres e-mail i wybrać typ serwera np: Gmail, POP3 czy IMAP i konfiguracja konta jest gotowa.

UWAGA! Aby POP Peeper powiadamiał cię okienkiem popup obsługiwanym przez skórki powinieneś pobrać i rozpakować wtyczkę PP_Notify_Skin.zip. Wypakowany plik NotifySkin.dll skopiuj do folderu Plugins (folder ten trzeba samemu stworzyć). Czyli domyślnie będzie to ścieżka C:\Program Files\POP Peeper\Plugins\NotifySkin.dll
W tym samym folderze Plugins utwórz podfolder o nazwie Skins do którego skopiuj rozpakowany folder z odpowiednią skórką np. Vista Blue C:\Program Files\POP Peeper\Plugins\Skins\VistaBlue
Dodatkowo sprawdź w ustawieniach POP Peepera czy w Opcjach->>Wtyczki... masz zaznaczone pole Notification Skin oraz w Opcje->>Ustaw opcje->>Powiadamianie w polu Kiedy otrzymam nowy e-mail: masz wybraną opcje Brak akcji.
W tej samej karcie w polu Nowy mail możesz zaznaczyć i ustawić powiadamianie dźwiękiem.

AKTUALIZACJA 23.01.2009
UWAGA! W najnowszej wersji POP Peepera v 3.4 dodano dodatkowe ustawienia Opcje->Skin notifier->Select skin/Settings dotyczące powiadamiania okienkiem popup i obsługą skórek. W opcjach tych ustawić można ścieżkę folderu ze skórkami, pojawienie się okna popup na ekranie (z lewej lub prawej strony, z dołu lub góry ekranu), przeźroczystość skórki, efekt pojawienia (slide, fade i inne).

Strona domowa www.poppeeper.com
System: 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista
Pobierz spolszczenie
Pobierz skórki
Pobierz: Skin Notifier
Pobierz: POP Peeper 3.6

3 komentarze:

 1. Witam. Bardzo fajny program PopPeeper tylko poradźcie mi jak go spolszczyć? Mam zainstalowany i dodane konta pocztowe ale nie mogę go spolszczyć. Dlaczego???
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. O ile pamiętam już podczas instalacji POPPeepera należy wybrać język polski. Program sam go pobiera i uruchamia się po polsku.
  2. Spróbuj ściągnąć spolszczenie Options->>Set Options... i w polu Language wybierz Download, a następnie język Polski. Po pobraniu spolszczenia w opcjach wybierz język Polski, a następnie wyłącz POPPeepera (ikonka Exit - w tray-u) i ponownie uruchom. Jego interfejs powinien być już po polsku.
  Jeśli nie - odinstaluj go i wróć do pkt.1.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails