21 października 2008

KeyScrambler - zabezpiecz się przed keyloggerami

Jednym z największych zagrożeń prywatności w Internecie są obecnie keyloggery. Mały program, ukryty w systemie przechwytuje każde wciśnięcie klawisza, zapisuje do pliku i wysyła go bez naszej wiedzy najczęściej do twórcy keyloggera. I nigdy nie dowiesz się, kiedy wykradnie ci wpisywane w komputerze numery kart kredytowych, haseł bankowych, haseł logowania do kont e-mailowych lub internetowych stron takich jak nasza-klasa czy Allegro. Jak się przed nimi bronić?
Keyloggery wykrywane są z różnym skutkiem przez programy antywirusowe i anty-spyware ale tylko te znane, natomiast KeyScrambler ochroni cię przed wszystkimi, również tymi nieznanymi.

Jest to rozszerzenie do przeglądarek Firefox i dodatek do Internet Explorera. W czasie rzeczywistym szyfruje wszystko to co wpisujesz na swojej klawiaturze, w formularzach dostępnych na stronach internetowych, w oknie adresu przeglądarki lub wyszukiwarki oraz innych oknach, wymagających wpisywania tekstu. W ten sposób nawet jeśli masz nie wykrytego keyloggera w systemie, wyśle on najwyżej zaszyfrowane dane, bez wartości dla nieuczciwego odbiorcy.

KeyScrambler uaktywnia się wraz z uruchomieniem przeglądarki do ikonki widocznej w zasobniku systemowym (tray-u). Tam też możesz go wyłączyć lub ustawić opcje, których nie ma dużo i w zasadzie dotyczą tylko sposobu powiadamiania i wyglądu.

Strona domowa: QFX Software
Wymagania: Firefox 1.5 - >3.1, IE6-7
System: Windows 2000/XP/Vista/7
Pobierz KeyScrambler Personal 2.7.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails