11 października 2008

NT Registry Optimizer - zoptymalizuj rejestr systemowy

Jeśli instalujesz dużo aplikacji na swoim komputerze a następnie, po jakimś czasie ich używania je odinstalowujesz to zawsze pozostają jakieś niechciane wpisy w rejestrze co powoduje spadek wydajności systemu. W ten sposób rozmiar rejestru się powiększa a błędne i puste wpisy powodują narażenie systemu na awarie. System Windows uruchamia się też coraz dłużej dlatego warto na bieżąco optymalizować rejestr, utrzymując go w dobrej kondycji.
NTREGOPT to niewielki (ma tylko 137KB) program, który doprowadzi do porządku i zoptymalizuje rejestr naprawiając wszystkie jego wady. Jeśli pobierzesz wersję portable, nie musisz jej instalować, wystarczy uruchomić plik NTREGOPT. Po zakończeniu optymalizacji zostaniesz poinformowany o ile procent zmniejszony zostanie rejestr oraz konieczności dokonania restartu komputera aby optymalizacja odniosła skutek.
Program posiada również polską wersję językową, którą należy pobrać i po rozpakowaniu skopiować i podmienić oryginalny plik ntregopt.loc w głównym folderze NTREGOPT.


System: Windows NT/2000/2003/XP/Vista
Licencja: darmowy
Pobierz: spolszczenie
Pobierz: wersję portable: ntregopt.zip
Pobierz:
ntregopt-setup.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails