17 listopada 2008

Windows Sidebar Real One - pasek boczny w Windows XP

Jedną z bardziej rzucających się w oczy zmian wprowadzonych do systemu operacyjnego Windows Vista jest na pewno pasek boczny Sidebar. Pozwala umieszczać na pulpicie tzw. gadżety, małe aplikacje, które pokazują różnego rodzaju informacje, np. kalendarz, zegar, czytniki kanałów RSS, pokazy slajdów, różne mierniki itp. Powstało dużo różnych aplikacji naśladujących ten pasek, chociażby Thoosje Vista Sidebar albo Vista Rainbar V4 by Gavatx, które z lepszym lub gorszym skutkiem naśladują ten prawdziwy. Mają one jednak podstawową wadę, nie obsługują prawdziwych gadżetów z Visty, których jest mnóstwo do pobrania w internecie.

Windows Sidebar Real One to pakiet przewidziany dla systemu Windows XP, utworzony przez Joshoona, który instaluje pasek boczny "sidebar" całkowicie, w 100% zgodny z tym, z Visty. Jego charakterystyczną cechą jest to, że obsługuje prawdziwe gadżety z Visty, które można pobrać z Windows Galerii (a jest ich tam tysiące).

Pakiet zawiera trzy pliki:
1. W pierwszej kolejności zainstaluj Installer Alky for Applications, a następnie zrestartuj komputer.


2. Uruchom i zainstaluj właściwy plik WindowsSidebarInstaller.exe, który dodatkowo zawiera Sidebar gadżety, Extra gadżety i czcionki Visty.

3. Gadget Extractor pozwala instalować nowe, ściągnięte z internetu gadżety do paska bocznego. Zainstaluj go w dowolnym miejscu na dysku np. C:\Program files\

Po pobraniu z internetu dowolnego gadżetu, uruchom zainstalowany Gadget Extractor i otwórz nim pobrany gadżet, i... gotowe. Zostanie dołączony do listy Gadget Gallery, którą wywołujemy przez kliknięcie na dowolny gadżet, prawym przyciskiem myszki i wybraniu z menu kontekstowego Add gadges...

Jeśli używasz przeglądarki Firefox, możesz tę operację zautomatyzować, ustawiając w oknie pobierania aplikację Gadget Extractor jako domyślną dla otwierania pliku z rozszerzeniem .gadget. Od tego momentu, wszystkie pobrane gadżety zostaną automatycznie dołączone do listy.

W przeglądarce Internet Explorer też nie ma żadnych problemów z automatycznym instalowaniem gadżetów.

U mnie po zainstalowaniu dodatku IE7Pro i zawartego w nim menadżera pobierania MiniDM także wystarczy ściągnąć gadżet, który zostanie automatycznie rozpakowany i dołączony do galerii Sidebara.

Wszystkie gadżety możemy także odłączać od paska bocznego i dowolnie rozmieszczać na pulpicie.

Strona domowa
System: Windows XP
Pobierz: WindowsSidebarRealOne.zip

12 komentarzy:

 1. Przetestowałem wszystkie Siedebary ale ten jest najlepszy. Faktycznie wczytuje wszystkie gadżety z Visty.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. super rozwiazanie...i dziala:)
  polecam wszystkim!! pozdr

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak wygląda konsumpcja zasobów:użycie pamięci,procesora...

  OdpowiedzUsuń
 4. tego właśnie szukałem :)
  rewelacja i polecam wszystkim!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem fajny sidebar tylko mam problem,nie moge wgrac pogody,wlaczam gadzet a mi wyskakuje ze 'opcja' niedostepna;/

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko super tylko mi nie działa CPU Metar.Wie ktoś może dlaczego?.Ale polecam ten sidebar jest taki jak w Vista.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do pełnego działania wymagany .NetFramework 3.5

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety jestem zawiedziony , bardzo obciąża system , ogólnie polecam Google Dektop

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy jest to po polsku??

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi też nie działa CPU Meter i inne podobne do tego gadżety. Mam NET framework 3.5 i to nic nie daje. zamiast gadżetu wskakuje pusty biały prostokąt. Proszę o pomoc, co mam zrobi żeby działało?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ma ktoś spolszczenie do tego ?? Ponieważ MalcolmX w wersji Windows MX 8.1 wgrał ten program w wersji polskiej ! Więc czy ktoś ma ?? Pisać na gg:1936384

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails