19 listopada 2008

ThreatFire - zabezpiecz się przed nieznanymi zagrożeniami

ThreatFire to program przeznaczony do ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem takim jak wirusy, trojany, malware, adware, spyware, rootkity, keyloggery czy innym paskudztwem. Działa szybciej i sprawniej niż Spy Sweeper czy nawet Norton Anibot. Nie korzysta z sygnatur, jak inne programy antywirusowe, tylko z zaawansowanej metody, analizy behawioralnej, ktora w czasie rzeczywistym zapewnia ochronę nawet przed dotychczas nieznanymi zagrożeniami (tzw. zero-day). Posiada za to tzw. "białą listę" zaufanych programów. Lista ta ma zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów.

Poziom czułości ochrony behawioralnej możemy dostosować do własnych potrzeb, bowiem jak to zwykle bywa z ochroną na podstawie analizy zachowań, czasami wszczyna niepotrzebnie alarmy.
ThreatFire może pracować równolegle z programami antywirusowymi, nie koliduje z nimi a jest doskonałym ich uzupełnieniem.

O wszystkich potencjalnych zagrożeniach informuje stosownymi komunikatami, na podobnej zasadzie jak firewalle. Sami możemy zdecydować, czy zezwolić na akcję czy nie. W małym stopniu obciąża pracę systemu operacyjnego i jest gotowy do użycia zaraz po zainstalowaniu. I co najważniejsze jest po polsku.

Strona domowa
Licencja: darmowy (do użytku osobistego)
System: Windows 2000/XP/2003/Vista
Pobierz: ThreatFire 4.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails