22 listopada 2008

Custom Desktop Logo- animowane logo na pulpicie

Custom Desktop Logo jak sama nazwa wskazuje, to aplikacja dzięki której można umieścić na pulpicie nieruchomy lub animowany obrazek (logo) w formacie PNG. Program wykorzystuje przeźroczystość formatu .png, więc logo sprawia wrażenie, jakby stanowiło nierozerwalną całość z pulpitem.

W opcjach można wybrać jak ma zachowywać się obrazek czy animacja. Zaznaczając "Zawsze na wierzchu", obrazek będzie widoczny nie tylko na pulpicie, ale także na każdym otwartym oknie albo tak ustawić, aby zachowywało się jak zwykłe okno.
Program obsługuje także tryb wielu monitorów, również wirtualne.

Najefektowniej wygląda animowane logo, które sami możemy zrobić z kilku obrazków PNG lub poszukać w internecie. Wystarczy ponumerować je po kolejno od 1.png, 2.png itd. i umieścić w osobnym folderze a następnie w ustawieniach programu otworzyć ten folder. Mamy pełną kontrolę nad przeźroczystością obiektu jego szybkością animacji, rozmiarem oraz położeniem na ekranie. Jeśli zaznaczymy opcję "Drop Folder Mode" to po kliknięciu na logo lub animowanym obiekcie, można z dodatkowego menu, otworzyć zdefiniowane wcześniej w opcjach do 20 folderów. W tym trybie można także kursorem przenosić obiekt w dowolne miejsce na ekranie.
Programu nie trzeba instalować, wystarczy go uruchomić. Po jego uruchomieniu, domyślnie wyświetla logo Coca-Coli. W zestawie znajdują się także inne grafiki, w tym jedno animowane logo królika Rabbit.
W prosty sposób można też aplikację spolszczyć, edytując systemowym notatnikiem plik English.ini.

Strona domowa
Licencja: darmowy (GPL)
Wymagania: .NET Framework 2.0>
System: Windows XP/Vista
Pobierz: CustomDesktopLogo 2.2.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails