13 listopada 2008

LocatePC - zabezpiecz się przed kradzieżą komputera

LocatePC - oprogramowanie, które pomoże zlokalizować skradziony komputer za pomocą automatycznie wysłanego e-maila do właściciela. Szczególnie przydatny jest dla posiadaczy laptopów, bowiem te narażone są na kradzież najbardziej. Jeśli tylko złodziej uruchomi komputer i podłączy się do internetu, LocatePC natychmiast wyśle w niezauważony dla niego sposób e-mail do Ciebie, który zawierać będzie szczegóły pomocne (dla organów ścigania) w wyśledzeniu miejsca pobytu złodzieja. Program jednak nie obsługuje serwerów proxy HTTP oraz serwerów, które korzystają z protokołu SSL, SPA lub IMAP, a więc konta Gmail lub Hotmail odpadają. Natomiast z powodzeniem mogą być to serwery Onet.pl, Interia.pl, WP.pl i im podobne.

Po pierwszym uruchomieniu LocatePC zabezpiecz program główny hasłem.
Następnie w ustawieniach "Settings" skonfiguruj serwer i wprowadź adres e-mail, z którego LocatePC będzie wysyłał wiadomości. W drugiej zakładce zredaguj wiadomość wysyłaną automatycznie do ciebie pod wskazany e-mail (tu możesz już użyć konta w Gmail-u).

Na koniec jeszcze ustaw częstotliwość, z jaką program ma wysyłać e-maile oraz skrót klawiszowy jakim wywołasz główną konsolę LocatePC.
Przykładowy e-mail, jaki generuje i jakie informacje wysyła LocatePC.

Podobny program [LAlarm]


Strona domowa
System: Windows 98/Me/XP/Vista
Pobierz: LocatePC1.5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails