2 listopada 2008

RunMe - efektowne, animowane menu Start

RunMe to program typu "launcher", mogący z powodzeniem zastąpić systemowy Start Menu. Może też pracować równolegle z nim. Konstrukcyjnie zresztą nieco go naśladuje i pozwala na umieszczanie własnych folderów, podfolderów i skrótów aplikacji. Wszystkie nowe skróty można dodawać na dwa sposoby metodą Przeciągnij i upuść lub tradycyjnie, przez utworzenie skrótu a następnie jego zaznaczeniu prawym przyciskiem myszy i w menu kontekstowym Właściwości wskazaniu właściwej ścieżki dostępu do pliku, folderu lub komendy. W oknie tym także można zmienić obrazek ikonki na własny typu ICO, PNG lub z pakietów DLL lub ICL. Menu obsługuje efekty specjalne takie jak animacje ikon, efekty dźwiękowe oraz przeźroczystość. Posiada sporą kolekcję skórek. co czyni go bardziej atrakcyjnym od systemowego Start menu.

Po uruchomieniu, schowany jest za ekranem gdzie wystaje niewielki jego fragment. Kliknięcie lub najechanie kursorem na nim, w zależności od opcji, wywołuje menu na pulpit.

Aby dostać się do ustawień, kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolnie wybranej pozycji menu i wybierz z menu kontekstowego Ustawienia.

W zakładce Advanced wybierz wersję polską, którą najpierw musisz pobrać, rozpakować i skopiować do folderu Languages w programie RunMe.

Pozostałe cechy programu:
- Główny panel menu przyciągany jest do krawędzi ekranu i może być umieszczony z lewej lub prawej strony albo od góry lub dołu ekranu.
- Foldery i skróty usuwamy z menu przeciągając je na pulpit.
- Dodając nowy skrót można wybrać z dostępnej listy jego typ: Link, Dysk lub folder, Mój komputer, Kosz, Wyloguj, Wyłącz komputer oraz inne.

Aplikacja jest darmowa i nie trzeba jej instalować, wystarczy rozpakować i uruchomić plik RunME.exe.

Strona domowa KSoft's site
Pobierz: RunMe 0.9.2
Pobierz więcej skórek
Pobierz: spolszczenie RunMe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails