20 listopada 2008

Open Menu+- alternatywa systemowego menu Start

Open Menu Plus to darmowa alternatywa systemowego menu Start. Pozwala na szybszy dostęp do programów zainstalowanych w systemie. Nie jest to jednak typowy zamiennik tego systemowego, bowiem może pracować równolegle z nim. Jest szczególnie pomocny tym użytkownikom, którzy mają dużo zainstalowanych programów w komputerze. Szybko można przełączyć się na Open Menu, wyszukać i uruchomić potrzebny plik. Ale nie tylko wyszukać, menu także pamięta uruchamiane pliki, co pozwala jeszcze szybciej je odnaleźć przy ponownym uruchamianiu. Podzielone jest na 5 kategorii Ulubione, Używane, Mój komputer, Programy i Wyjście i tak też segreguje aplikacje.
Menu obsługuje skórki, pozwalając na zmienianie szaty graficznej. Występuje w dwóch wersjach z instalatorem i bez. W wersji portable wystarczy menu uruchomić i skonfigurować ścieżki dostępu do systemowych folderów. Menu Open nie posiada wersji polskiej, ale wystarczy wejść do folderu Languages i otworzyć notatnikiem plik English-US.ini i samodzielnie przetłumaczyć słowa po znaku równości (=), nie ma ich tam wiele.

Film ten pokazuje szybkość odnalezienia pliku Defragmentatora za pomocą systemowego menu Start a następnie za pomocą Open Menu Plus.

Strona domowa: SciActive
Licencja: Open Source (GPL)
System: Windows XP/Vista
Pobierz: OpenMenu+1.5.6
Pobierz: OpenMenu+ Portable

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails