9 listopada 2008

360desktop - panoramiczny pulpit w zamkniętej pętli

Tradycyjny pulpit ma ograniczoną przestrzeń i ciągle mamy za mało miejsca na otwarte okna różnych aplikacji, skróty ikon, gadżety i inne elementy umieszczane na nim. Możemy wtedy zainstalować pulpit wirtualny DeskHedron ale lepiej jest powiększyć przestrzeń pulpitu przez instalację nowatorskiego 360desktop.

Pozwala on powiększyć powierzchnię pulpitu o wirtualny, panoramiczny pulpit o kształcie zamkniętej pętli. Jeśli pulpit masz już przepełniony, po prostu przewijasz go w prawo lub lewo za pomocą kursora lub rolki myszki, albo za pomocą suwaka lub białej ramki w podglądzie, z prawej i górnej strony ekranu.

Chociaż w danym momencie, nadal widoczna jest tylko tradycyjna część pulpitu, przewijając go, masz niemal nieograniczoną przestrzeń do wykorzystania. Umieszczać na nim możesz nie tylko tradycyjne elementy pulpitu ale również pobrane z różnych stron internetowych widgety, filmy, klipy wideo, slajdy i cokolwiek tylko chcesz, tworząc w ten sposób interaktywny pulpit.

Panoramiczne tapety można tworzyć samemu i udostępniać innym po (darmowej rejestracji) albo też pobrać gotowe, stworzone przez internautów i dostępne w Galerii, której kolekcja systematycznie się rozrasta.

Używanie programu jest proste, po zainstalowaniu 360desktop i uruchomieniu jego skrótu na pulpicie, interaktywny pulpit jest gotowy do użycia.
Klikając w oknie podglądu, u góry ekranu, możemy wywołać menadżera, gdzie wybieramy dostępne tapety, jak również widgety.

Jeśli surfując, spotkasz coś ciekawego w internecie i chcesz umieścić to na pulpicie, kliknij na ikonce kółka zębatego w podglądzie, skopiuj i wklej adres URL lub kod, do otwartego okna i już masz gotowy widget, który możesz przemieszczać w dowolne miejsce na pulpicie, pauzować lub usunąć. Ja w ten sposób umieściłem dwa filmy ze strony YouTube.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonce 360desktop, w zasobniku systemowym (tray-u), możesz ustawić jego opcje takie jak uruchamianie razem z systemem Windows, szybkość przewijania pulpitu, unieruchomić np. ikony czy gadżety na pulpicie i inne.Strona domowa
Wymagania: IE6, Adobe Flash Player
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: 360desktop 0.8.0beta
Pobierz: więcej tapet

2 komentarze:

  1. A używałeś tego dłużej? Jak z wygodą, jak się zachowują gry i tak dalej?

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie pulpit zachowywał się poprawnie, jak na wersję beta. Nie ma też problemów z instalacją czy odinstalowaniem aplikacji. Czy wygodny? Hm, trzeba trochę popracować na nim (ja miałem no to tylko dwa dni) aby się przyzwyczaić. Im więcej otworzysz okien lub gadżetów, musisz liczyć się z większym obciążeniem procesora i zużyciem pamięci. Na grach nie sprawdzałem. Najlepiej przetestować program samemu, bowiem dużo zależy tu od zasobów komputera.
    Testowałem na AthlonXP 2800, Radeon 2600Pro, 1GB RAMu.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails