12 listopada 2008

Free Launch Bar - rozszerzenie systemowego paska szybkiego uruchamiania

Free Launch Bar - zamiennik systemowego paska szybkiego uruchamiania. Jest z nim w pełni kompatybilny, gdyż używa tego samego folderu na skróty co systemowy. Jego możliwości są jednak dużo większe, bowiem pozwala organizować skróty w poszczególne grupy i podgrupy, dzięki czemu mamy większy porządek w menu. To usprawnia zarządzanie skrótami i znacznie przyśpiesza uruchamianie aplikacji.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonie skrótu uzyskujemy dostęp do zupełnie nowego menu kontekstowego. Aby dodać do niego, zmienić lub usunąć skrót, folder, separator, separator z nagłówkiem, wystarczy użyć metody "Przeciągnij i upuść" lub dodać tradycyjnie, z menu kontekstowego. Na pasku zadań można tworzyć nieograniczoną liczbę poziomów menu oraz używać własnych ikon w postaci obrazków w formacie PNG. Również podpowiedzi skrótów zostały udoskonalone wizualnie przez wyświetlanie ikonek i dowolne opisy aplikacji.

Po zainstalowaniu Free Launch Bar, kliknij prawym przyciskiem na systemowym pasku zadań i w menu kontekstowym Paski narzędzi, odznacz Szybkie uruchamianie a zaznacz Free Launch Bar. Jeśli zajdzie potrzeba, w odwrotny sposób można go wyłączyć i przywrócić systemowy.
Ustawienia główne aplikacji, można wywołać przez kliknięcie prawym przyciskiem myszki na dowolnym skrócie paska menu lub przycisku szybkiego uruchamiania i wybraniu z menu kontekstowego.Strona domowa
Licencja: bezpłatny
System: Windows 98/Me/2000/NT4/XP
Pobierz: Free Launch Bar 1.1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails