10 listopada 2008

ToYcon - zrób ikonę ze zdjęcia.

Popularność formatu graficznego PNG stale rośnie, głównie z uwagi na jego pełną obsługę przeźroczystości. Rośnie również zapotrzebowanie na obrazki w tym formacie do wszelkiego rodzaju dock-ów, takich jak na przykład RocketDock czy innych gadżetów pulpitu. Obrazki takie są popularne i łatwo dostępne w Internecie. Interfejs Windows jednak nadal korzysta z ikonek i nieraz potrzebujemy przetworzyć jakiś plik graficzny do formatu ikonki. Nie musisz od razu instalować dużego "kombajnu" do obróbki ikon jak opisywany przeze mnie IcoFX.
Do szybkiej konwersji obrazka lub zdjęcia do formatu ikonki wystarczy mały program ToYcon. Jest bardzo szybki i przetwarza pliki graficzne PNG do formatu ikon Windows XP oraz Visty lub odwrotnie, ikonę na obrazek PNG. Aplikacja obsługuje oprócz PNG również inne typy graficzne JPG, BMP, TGA oraz GIF.

Obsługa konwertera jest banalnie prosta.

Uruchom ToYcon, a gdy jego ikona pojawi się na pulpicie, przeciągnij obrazek lub zdjęcie [1] na tę ikonę. I to wszystko, ikonka pojawi się w folderze źródłowym obrazka [2] (folder docelowy można zmienić w opcjach).

UWAGA. Aby ikonka była przeźroczysta, czyli bez tła, użyty obraz źródłowy, też musi być bez tła. Więc warunek ten spełni tylko format graficzny PNG.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonie ToYcon można wybrać ustawienia

- format obrazka wsadowego
- format wyjściowy ikon 16x16, 24x24, 32x32, 48x48, 64x64, 72x72, 96x96, 128x128
- wsparcie formatu Visty 256x256 z kompresją
- kolor 4, 8 lub 32bitowy.
Aplikacja jest darmowa, nie trzeba jej instalować, wystarczy ją uruchomić.

Polski plik językowy "Polski.lng" należy skopiować do folderu Lang aplikacji Toycon. Następnie po jego uruchomieniu z menu kontekstowego wybrać język polski.

System: wszystkie Windows
Spolszczenie: Polski.lng
Pobierz: ToYcon 0.8

1 komentarz:

  1. Takiego softu szukałam. Nareszcie zrobiłam ikonkę ze swojego zdjęcia...
    Polecam wszystkim

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails