16 listopada 2008

xNeat Clipboard Manager - rozszerzenie systemowego schowka

xNeat Clipboard Manager to zaawansowany zamiennik systemowego schowka, który przechwytuje wklejane do niego elementy takie jak pliki, obrazki, teksty itp. oraz przechowuje z góry określoną ich ilość w schowku, tworząc coś w rodzaju historii. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy kopiują kilka obiektów do schowka a później kilkakrotnie je wykorzystują. Systemowy schowek bowiem może przechować tylko jeden element i każdy następny, nadpisuje ten poprzedni, kasując go z pamięci.

Po uruchomieniu menadżera, należy określić, ile elementów ma przechowywać w historii (domyślnie 10) i ewentualnie zmienić skrót klawiszowy. Obsługa menadżera jest bardzo prosta. Nadal tak samo wklejamy elementy do schowka, komendą Kopiuj, natomiast zamiast polecenia Wklej, wciskamy klawisze Ctrl+Shift+V. i po wyświetleniu okna z listą przechowywanych elementów w schowku, wklejamy ten właściwy, klikając na nim.

Gdy klikniemy prawym przyciskiem myszy na obiekcie, z menu kontekstowego uzyskamy dodatkowe polecenia, w przypadku obrazka będą to Open, Delete lub Make Sticky (Przyklej na stałe). Jeśli będzie to adres URL, dodatkowo otrzymamy Browse (uruchom w przeglądarce), oraz Translate to (przetłumacz na inny język za pomocą tłumacza Google).

Strona domowa: xNeat
Licencja: darmowy (freeware)
System: Windows XP/Vista
Pobierz: xNeat Clipboard Manager 1.0.0.6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails