18 listopada 2008

Active@ Hard Disk Monitor - monitoruj stan dysków twardych

Active@ Hard Disk Monitor to darmowe narzędzie służące do stałego monitorowania stanu dysków twardych opartych o technologię S.M.A.R.T. Aplikacja na bieżąco śledzi i analizuje ich kondycję i powiadamia nas o ich żywotności, alarmując o stanie krytycznym. Pozwala nam to zapobiec zniszczeniu ważnych danych, wynikłych z awarii dysku i w odpowiednim czasie zabezpieczyć się przed ich utratą, kopiując je na nowy nośnik. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu aktualny stan dysków zobaczymy w głównym oknie. Najlepiej aby wszystkie atrybuty miały wartość 100% a w szczególności te, które oznaczone są czerwonym krzyżykiem. Jeśli wystąpi krytyczny warunek, zostaniesz poinformowany o nim w wyskakującym okienku pop-up lub za pomocą e-maila.
Aplikacja podaje także szczegółowe dane o znajdujących się dyskach w komputerze, takie jak model, numer seryjny, system plików, ilość partycji itp. Pozwala także przeskanować dysk w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów.
Najlepiej, jeśli program jest automatycznie uruchamiany wraz z systemem, będzie wtedy na bieżąco monitorował system w tle, zapisując codziennie problemy w dzienniku zdarzeń. W zasobniku systemowym można ustawić wyświetlanie aktualnej temperatury dysków HD.

Artykuły powiązanie: CrystalDiskInfo
Strona domowa: LSoft Technologies
Licencja: darmowa (freeware)
Wymagania: HD zgodny z S.M.A.R.T
System: Windows 2000/XP/Vista
Pobierz: DiskMonitorFree.1.2.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails