26 listopada 2008

ImageApp - pokaz slajdów na pulpicie

ImageApp - mała i prosta w użyciu aplikacja, która w czasie rzeczywistym losowo, w zamkniętej pętli wyświetla wybrane pliki graficzne na pulpicie w małym, ruchomym oknie. Okno to możemy dowolnie przemieszczać na ekranie oraz zmieniać jego rozmiar w typowy sposób, jak każde inne systemowe okno - przez przeciąganie prawego dolnego rogu. Aplikacja obsługuje tylko formaty graficzne typu JPG i BMP.
Po uruchomieniu aplikacji, należy wskazać folder ze zdjęciami. Wszystkie zdjęcia w podfolderach również zostaną uwzględnione. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na zdjęciu wywołujemy opcje, w których mamy możliwość regulowania częstotliwości zmiany zdjęć (od 5 do 30 sekund), określenia źródłowego folderu oraz ustawienia sposobu zachowania okna Zawsze na wierzchu lub jako zwykłe.
Podwójne kliknięcie na pokazie wyświetli bieżące zdjęcie w systemowym  "Podglądzie obrazów i faksów systemu Windows", a wskazanie kursorem zdjęcia wraz z wciśniętym klawiszem Ctrl uzyskamy o nim bliższe informacje.


Strona domowa
Licencja: darmowa
System: Windows wszystkie
Pobierz: ImageApp 1.04.zip

3 komentarze:

 1. Czy ten program na pupicie to GTRipple? Czy jakiś inny? Bo czegoś takiego szukałem :) Prosze o odpowiedź tu lub @ mrloozak@ o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Chodzi Ci o ten efekt tafli wody?
  Niestety to zwykła tapeta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za szybką odpowiedź :) No to zostaje GTRipple tylko tam nie ma efektu, ze jest jeden ośrodek wody tylko są linie / fale poziome :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails