1 listopada 2008

SystemExplorer- zamiennik systemowego Menadżera zadań

SystemExplorer to znakomite narzędzie, a właściwie zbiór kilkunastu narzędzi służących do monitorowania i analizowania systemu. Z powodzeniem, może zastąpić systemowego Menadżera zadań, (skrót Ctrl+Alt+Del), lub pracować równolegle z nim. Od systemowego menadżera różni się jednak tym, że podaje dużo więcej i bardziej szczegółowych informacji o uruchomionych procesach, zadaniach, usługach, aplikacjach, modułach, otwartych plikach, dodatkach systemowych i IE, sterownikach i innych. Oparty jest na systemie wtyczek, które można dowolnie włączać/wyłączać według własnych upodobań. Za pośrednictwem internetu, może rozpoznać i przeskanować wszystkie pliki i procesy, które wydają się nam podejrzane.

Po kliknięciu, prawym przyciskiem myszy na zaznaczonym procesie i wybraniu opcji Szukaj informacji o pliku->> ProcessLibrary.com, zostaniesz skierowany na tę stronę, gdzie uzyskasz szczegółowe o nim informacje. Podobnie w przypadku podejrzanego pliku, zostaniesz skierowany na stronę Virus Total, gdzie przeanalizujesz pliki na obecność wirusów, robaków czy trojanów, lub na stronę Jotti w przypadku usług.

Na zakładce Połączenia, możesz prześledzić oraz uzyskać dokładne informacje o aktywnych aplikacjach, które mają dostęp do internetu.
SystemExplorer rezyduje w zasobniku systemowym i tam też, po kliknięciu na ikonkę, możesz dokonać wstępnych ustawień oraz w wygodny sposób, uzyskać dostęp do systemowych narzędzi. Opcjonalnie, narzędzie wywołać można też wciśnięciem klawiszy Ctrl+Alt+Ins. W prosty sposób można zastąpić nim systemowego Menadżera zadań, przez wybranie w opcjach programu - Zastąp menadżera zadań.
Programu, w wersji portable, nie trzeba instalować, wystarczy uruchomić. W ustawieniach, dostępna jest polska wersja językowa.

Strona domowa
Licencja: darmowa
System: Windows XP/Vista
Pobierz: SystemExplorer v 1.5 - instalator
Pobierz: SystemExplorer v 1.5 - portable

1 komentarz:

  1. Zainstalowałem i jest świetny, szczególnie to rozpoznawanie procesów.
    Polecam..

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails