31 października 2008

Xentient Thumbnails - wyświetlaj ikony jako miniatury

Każdy użytkownik systemu Windows wie, że po otwarciu foldera z grafiką i wybraniu z menu kontekstowego Widok-->Miniatury, będzie on wyświetlał wszystkie pliki graficzne jako miniaturki. Po wybraniu innej opcji, na przykład Ikony lub Kafle już nie pokaże miniatur. Xentient Thumbnails właśnie wypełnia tę lukę i podmienia wszystkie pliki graficzne na miniaturki, nawet jeśli w folderze mamy ustawiony widok na kafle, ikony, listę lub szczegóły.

Nieźle to wygląda na pulpicie, gdzie dotychczas mogły być widoczne tylko ikony obrazków a teraz wyświetlane są jako miniaturki.

Program wszystkie miniaturki przechowuje w pamięci podręcznej (cache) na dysku w lokalizacji C:\Documents and Settings\....\Dane aplikacji\Xentient\Thumbnails\.
Opcje konfiguracyjne programu znajdziesz w Panelu sterowania, gdzie po kliknięciu na ikonę Xentient Thumbnails, możesz dokonać zmian konfiguracyjnych. Nie jest ich dużo, możesz włączyć/wyłączyć generowanie miniatur, zmienić rozmiar pamięci podręcznej lub wyczyścić ją.
Program obsługuje imponującą liczbę formatów graficznych: JPG, JPE, JPEG, JP2, J2K, GIF, PNG, BMP, WBMP, EMF, WMF, PCX, PBM, PGM, PNM, PPM, RAS, TIF, TIFF, TGA.

Strona domowa
System: Windows 98/2000/XP
Pobierz: Xentient Thumbnails v1.0.2

1 komentarz:

  1. Nie da się ukryć, że zastosowanie tego programu ZMNIEJSZY wydajność systemu ze względy na zużycie pamięci i zwiększenie ilości plików na dysku i ich ciągłe czytanie lub zrzucanie z pamięci. Bleee!

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails