6 października 2008

Zamień Outlook Express na nowszy Windows Live Mail

Poczta systemu Windows Live to nowy klient pocztowy, którym możesz wysyłać i odbierać pocztę e-mail z wielu różnych kont, bezpośrednio ze swojego komputera. Z powadzeniem może zastąpić nierozwijanego już i przestarzałego Outlook Express. Windows Mail wchodzi w skład zestawu instalatora Windows Live (podobnie jak niedawno opisywana przeze mnie Galeria fotografii). Jest bardzo prosty w instalacji, wystarczy pobrać i uruchomić WBInstaller a następnie z listy dostępnych aplikacji wybrać i zainstalować Windows Mail. Jeśli używałeś wcześniej Outlook Express to wszystkie jego ustawienia, kontakty i poczta zostaną automatycznie przejęte. Sam klient jest dużo szybszy, prostszy i bezpieczniejszy od poprzednika. Automatycznie integruje się z serwerem Windows Live (gdy masz tam swoje koto) oraz mało u nas używanym komunikatorem Live Messenger (jeśli go używasz). Ma również zawarty filtr antyspamowy co pozwala jednym kliknięciem myszy oznaczyć e-mail jako spam pozbywając się w ten sposób niechcianych listów.Jak dodać i skonfigurować nowe konto pocztowe?

1. Kliknij ikonkę koperty z plusem

2. Po uruchomieniu kreatora wpisz odpowiednie dane takie jak adres e-mail, hasło oraz nazwę pod którą będziesz widoczny u adresata. Zaznacz również opcję Ręcznie skonfiguruj ustawienia serwera dla kont e-mail a następnie kliknij Dalej...

3. W kolejnym kroku musimy ustawić dane serwera i podać nazwę serwera poczty przychodzącej i wychodzącej. W przypadku poczty Gmail będzie to przychodząca: pop.gmail.com oraz jego port 995 oraz wychodząca: smtp.gmail.com i port 465. (zwróć uwagę na to, że w nazwie serwera nie ma cyfry "3" po przedrostku "pop", jak to ma miejsce np. w onet.pl czy wp.pl) W obu przypadkach należy zaznaczyć również Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL).
Jeśli serwer tego wymaga (a wymaga i Gmail, Onet czy Wirtualna polska) należy również zaznaczyć Mój serwer poczty wychodzącej wymaga uwierzytelniania.


Zakończ konfigurację konta klikając na przycisk Dalej a następnie Zakończ.

Domyślnie Windows Live Mail blokuje niektóre typy załączników, pod którymi często rozsyłane są wirusy, na przykład z rozszerzeniami .exe, scr czy pif i inne. Uniemożliwia to odbieranie, ale też i wysyłanie załączników z tymi rozszerzeniami. Aby wyłączyć blokowanie załączników, kliknij przycisk Pokaż menu (Alt+M) i wybierz Opcje zabezpieczeń...

W otwartym oknie pod kartą Zabezpieczenia usuń zaznaczenie Nie zezwalaj na zapisywanie i otwieranie załączników, które..., następnie potwierdź kliknięciem przycisku OK.

Po wyłączeniu blokowania załączników, warto zawsze mieć aktywny i aktualny program antywirusowy.

AKTUALIZACJA 23.12.2009
Poczta systemu Windows Live nie posiada jednak języka polskiego do sprawdzania pisowni. Jeśli więc chcesz go doinstalować, pobierz plik prf0015.rar , rozpakuj archiwum i skopiuj folder o nazwie prf0015 do folderu Proof, czyli domyślnie będzie to ścieżka C:\Program Files\Windows Live\Mail\Proofs\
Następnie przejdź do ustawień poczty i kliknij ikonę Pokaż menu [Alt+M] wybierając Opcje...

W opcjach wybierz kartę (zakładkę) Pisownia i zaznacz Polski a następnie kliknij przycisk Ustaw jako domyślny i potwierdź wybór przyciskiem OK.


[Instalację słownika polskiego opisano w CentrumXP.pl]

System: Windows XP SP2/Vista
Pobierz polski słownik prfoo15.rar
Pobierz: WBInstaller

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails