26 października 2008

Vjpeg - wyświetl plik graficzny na pulpicie jako obiekt

Vjpeg to mały i bardzo szybki program, który po instalacji, pozwala umieścić bezpośrednio na pulpicie dowolną ilość zdjęć lub innych plików graficznych. I co ciekawe, nie są one otwierane w osobnych oknach jak to ma miejsce w innych tego typu programach. Zdjęcia i obrazki można płynnie skalować i przemieszczać w czasie rzeczywistym na pulpicie, jako ruchome, niezależne od siebie obiekty. Program obsługuje warstwy, więc obrazki mogą nakładać się i zachodzić jedno na drugie.
Bezpośrednio po zainstalowaniu Vjpeg nic się nie dzieje, dopiero po kliknięciu na wybranym zdjęciu, z rozszerzeniem JPG, BMP, GIF lub PSD pojawi się ono na pulpicie. Nie obsługuje, niestety formatu PNG a tym samym przeźroczystości. Brakuje mi w nim także efektownego cienia pod miniaturami czy jakiejkolwiek ramki.

- Aby zmniejszyć/zwiększyć zdjęcie, chwyć go wskaźnikiem myszy i przesuń do lewej lub górnej krawędzi ekranu, przytrzymaj i nie puszczając, przeskaluj (musisz wyczuć ten moment).
- Dwukrotne kliknięcie na zmniejszonym zdjęciu, przywraca jego rzeczywisty rozmiar.
- Jeśli zdjęcie jest większe od rozdzielczości ekranu, wystarczy dwukrotnie na nim kliknąć aby zostało dostosowane do rozmiaru pulpitu.
- Aby usunąć zdjęcie z pulpitu, kliknij na nim prawym przyciskiem myszki.

Aplikacja obsługiwana może być także skrótami klawiszowymi za pomocą których możesz obracać zdjęcie w prawo lub lewo [Shift+klawisze kursorów] albo wysłać e-mailem [e].

Źródło
System: brak danych
Licencja: darmowy
Pobierz: Vjpeg 1.0.0.1

1 komentarz:

  1. Zainstalowałem ten programik na próbę ale nie spodobał się rodzince. Po odinstalowaniu pozostały zmienione ikony. Udało mi się tylko powrócić do windowsowych .jpeg. Pozostałe: .gif .jpg .bmp...pozostały ze zmienionymi ikonami. Co z tym zrobić?

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails