18 października 2008

Orbit - okrągły launcher, naśladowca dock-a Apple

Orbit to aplikacja typu "launcher" (okrągły pasek szybkiego uruchamiania) znacznie ułatwiający uruchamianie dowolnych programów. Wzorowany jest na podobnym tego typu "dock-u" z systemu Apple ale różni się nieco. Przede wszystkim Orbit nie zajmuje miejsca na pulpicie lecz uruchomiony czeka w ukryciu (w tle). Przywołany zostaje środkowym przyciskiem myszki lub kombinacją klawiszy [Win+W] i to niezależnie od aktualnie uruchomionego programu. Jest łatwy w użyciu i można go w prosty sposób dostosować na liczne sposoby do własnych potrzeb i oczekiwań.

Pracuje w trzech trybach, przeźroczystym, nieprzeźroczystym i pozornie przeźroczystym. W pierwszym trybie Orbit przyciągany do kursora pracuje na czarnym (domyślnie), własnym tle (kolor tła możesz zmienić) z efektownymi przejściami, w drugim przypadku na tapecie pulpitu lub innym, wybranym obrazie. W trzecim trybie, najpierw uruchamia się z własnym tłem i efektownie przechodzi do tła pulpitu. W przeźroczystym trybie wzrastają jednak wymagania komputera w szczególności do szybkości procesora od 1.4Ghz lub więcej oraz ilości pamięci.

Orbit-a nie trzeba instalować, wystarczy uruchomić z dowolnego miejsca, także z dysku flash. Wszystkie ustawienia użytkownika program zapisuje w folderze o nazwie Profiles, tam też należy ręcznie dokonywać wszelkich osobistych ustawień co jest nieco kłopotliwe. Najnowsza wersja obsługuje również język polski, który wybieramy po kliknięciu PPM na ikonce w tray-u.
Poczytaj też o podobnej aplikacji Circle Dock. oraz MagicFormation.

Strona domowa
System: Windows 2K/XP/2003
Wymagania: .NET Framework
Pobierz: Orbit full 0.3.5.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails