14 września 2008

Circle Dock - okrągły pasek szybkiego uruchamiania

Circle Dock to atrakcyjny dodatek do systemu Windows usprawniający pasek szybkiego uruchamiania programów. Zasada jego działania jest podobna do znanych już pasków RocketDock czy ObjectDock ale wizualnie pasek reprezentowany jest w kształcie koła lub spirali, dzięki czemu może być umieszczony w dowolnym miejscu na pulpicie. Ikonki plików, folderów i skrótów aplikacji umieszcza się na dwóch okręgach tak samo jak w innych tego typu paskach metodą Przeciągnij i upuść.

Dodatkowo, możemy jeszcze kółkiem myszki obracać położeniem ikonek na okręgu oraz zmieniać wygląd ikonek lub skórkę samego koła podobnie jak to ma miejsce w RocketDock.

Po uruchomieniu dowolnego skrótu, koło paska znika i zostaje ukryte w zasobniku systemowym (tray-u). Aby go przywołać wystarczy kliknąć środkowym (kółkiem) przyciskiem myszki. Jeśli masz mysz z dodatkowymi przyciskami polecam ci skorzystanie z programu X Mouse Button i użyć go do przemapowania przycisków myszy co poprawi wygodę korzystania z koła.


CircleDock obsługuje różne wersje językowe ale nie ma wśród nich wersji polskiej, wystarczy jednak otworzyć notatnikiem plik English.ini i przetłumaczyć na nasz język.
Aplikacja jest darmowa, nie trzeba jej instalować, wystarczy uruchomić.

AKTUALIZACJA
Jest już spolszczony plik do pobrania polski.ini, który należy skopiować do folderu Languages aplikacji CircleDock.

Poczytaj też o MagicFormation i Orbit.

Strona domowa
Wymagania: .NET Framework 2.0
System: Windows XP/Vista/
Pobierz: spolszczenie
Pobierz: CircleDock 0.9.2. Alpha 8.2

1 komentarz:

  1. Rewelacyjny ten dock, nie znałem go wcześniej. Dzięki Kani, że go tu umieściłeś i opisałeś.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails