6 września 2008

Recuva - odzyskaj usunięte pliki z kosza

Recuva jest bezpłatnym narzędziem służącym do odzyskiwania przypadkowo usuniętych plików różnych typów a także zdjęć z systemowego kosza. Pozwala także odzyskać zdjęcia mylnie usunięte przez użytkownika z kart pamięci aparatów cyfrowych lub odtwarzaczy MP3 itp. Jest w stanie nawet przywrócić takie pliki, które zostały utracone po błędach i awariach wynikłych po ataku wirusa. Aby jednak był skuteczny należy pobrać i zainstalować go już teraz, zanim przydarzy nam się usunąć coś z kosza aby program nie nadpisał odzyskiwanych plików. Może też być uruchomiony z dysku USB.

Mała podpowiedź użycia:
1. Najprościej znajdziesz plik według jego nazwy. Wpisz Press scan a następnie w odpowiednim polu nazwę pliku, jeśli oczywiście ją znasz.

2. Jeśli nie znasz nazwy a wiesz, że było to zdjęcie to w odpowiednim polu filtrów wpisz typ pliku którego szukasz, np: .jpg - program wyszuka wszystkie pliki z tym rozszerzeniem.

3. Gdy nie znasz nazwy ale wiesz gdzie on był możesz wskazać przynajmniej część ścieżki . Jeśli był to kosz, wtedy zostaną wyświetlone wszystkie usunięte pliki.
Pamiętaj też, że po usunięciu pliku z systemowego kosza mogła zostać zmieniona jego nazwa, jest to standardowa funkcja Windows.

Strona domowa
Licencja: darmowa (freeware)
Wymagania: Windows 98/2000/2003/XP/Vista/7 (32-64bit)
Pobierz najnowszą wersję: Recuva 1.3...>

1 komentarz:

 1. mam pytanie:
  usunęłam posty z bloga, ale wcześniej moglam w archiwum oglądać zdjęcia poprzez "obróbke w programie picassa na blogspocie" a teraz nie ma tej funkcji i nie wiem czy mogę jeszcze odzyskać te zdjęcia..
  prosszę o odp na maila:
  darka_poland@op.pl
  z góry dziękuję! ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails