14 września 2008

KeePass Password Safe - chroń swoje hasła

W dzisiejszych czasach musimy pamiętać coraz więcej różnych haseł takich jak logowanie do systemu Windows, do Sieci, kilku kont e-mail, różne hasła internetowe itd, itd. Dodatkowo jeszcze powinno używać się różnych haseł do każdego konta. Jak je wszystkie zapamiętać? Może zapisać? Nie! jeszcze ktoś je znajdzie i użyje w złym celu. Potrzebny nam jest cyfrowy sejf, gdzie możemy bezpiecznie je schować.

KeePass Password Safe jest takim właśnie takim sejfem, a zarazem menadżerem haseł, który pomoże nam bezpiecznie zarządzać hasłami. Możemy umieścić w nim wszystkie swoje hasła i zabezpieczyć je tylko jednym, silnym hasłem lub kluczem w pliku umieszczonym, w pendrive. Baza danych jest zaszyfrowana algorytmem AES i Twofish.
KeePass jest oprogramowaniem bezpłatnym, łatwym i prostym w użyciu na licencji open source. Menadżer obsługuje również wtyczki. Ze strony producenta można też pobrać spolszczenie, po rozpakowaniu należy skopiować plik polish.lng do głownego katalogu KeePass a następnie uruchomić program i w opcjach View--> Change Language wybrać język polski. Wersja portable nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić.

System: Windows98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista/7

Strona domowa
Pobierz: spolszczenie
Pobierz narzędzie tłumaczące CHk Trans
Pobierz: KeePass Free_1.16 Portable
Pobierz: KeePass Free_1.16 setup

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails