12 września 2008

Darmowe antywirusowe dyski ratunkowe CD

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem naprawy systemu po ataku wirusa jest uruchomienie komputera z dysku ratunkowego CD z programem antywirusowym, przeskanowanie dysku twardego i usunięcie wirusa zanim się uaktywni. Po uruchomieniu bowiem systemu Windows wirus będzie aktywny a przez to trudny do zneutralizowania. Niektóre komercyjne antywirusy posiadają opcję tworzenia takiej ratunkowej płytki CD, co zrobić jednak gdy nie mamy takiego antywirusa. Otóż niektórzy producenci programów antywirusowych umieszczają na swoich stronach internetowych takie właśnie darmowe dyski ratunkowe, które wystarczy pobrać i wypalić obraz ISO dowolnym programem typu Nero Burning lub też darmowym ImgBurn albo BurnAware.

Kaspersky Anti-virus należy do czołówki oprogramowania antywirusowego ze względu na bardzo wysoki współczynnik wykrywalności wirusów, trojanów, robaków i innych szkodliwych programów.

Strona domowa: Kaspersky Lab
Pobierz: RescueDisk10
______________________________

BitDefeder zawiera silnik skanowania, który był już wielokrotnie nagradzany, skanuje pamięć i pliki na obecność wirusów, robaków, programów szpiegujących i innych szkodliwych aplikacji. Płytka Rescue CD bazuje na systemie Linux Knoppix.

Strona domowa: BitDefender
Pobierz: BitDefenderRescueCD.iso
______________________________

F-Secure Rescue CD 3.00 jest bootowalną płytą CD za pomocą której przeskanujesz komputer zmieniając nazwy plików zawierających malware do pliku z rozszerzeniem .virus. Rescue CD domyślnie skanuje wszystkie dyski podłączone do komputera o systemie plików FAT i NTFS, również podpięte przez USB. Aktualizacja baz danych definicji wirusów uaktualniana jest automatycznie jeśli tylko komputer jest podłączony do internetu. Można też aktualizować ją ręcznie, za pomocą napędu USB.

Strona domowa: F-Rescue
______________________________

AVIRA Antivir Rescue CD oparty jest na systemie Linux i umożliwia dostęp do systemu, który nie może już zostać uruchomiony z powodu ataku wirusa. W ten sposób możliwa jest naprawa uszkodzonego systemu, ratowanie danych i eliminacja wirusów.

Strona domowa: Avira.com
Pobierz: Avira Antivir Rescue CD.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails