29 października 2008

XnView Shell Extension - szybki podgląd plików graficznych

XnView Shell Extension to rozszerzenie, które integruje się z menu kontekstowym Explorera Windows, dodając kilka dodatkowych poleceń dotyczących plików graficznych. Jednak głównym jego zadaniem jest wyświetlanie podglądu obrazka, bezpośrednio w menu kontekstowym, jak to ma miejsce w Windows Vista. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dowolnej ikonie pliku graficznego, uzyskasz podgląd w postaci jego miniaturki. Ale to nie wszystko, możesz także w wygodny sposób zmienić rozmiar obrazka lub szybko dokonać konwersji obrazu do innego formatu graficznego takiego jak GIF, JPEG, PNG, BMP, TIF, PCX czy TGA albo ustawić obraz jako tapetę. Pod opcją IPTC dostępny jest edytor metadanych pliku takich jak pochodzenie, data utworzenia, autor itp. W opcji Konwertuj... możesz dowolnie przeskalować rozmiar obrazka.

Rozszerzenie Shell Extension może pracować na trzy różne sposoby:
1. Bez podmenu (domyślne) - widoczna miniaturka oraz wszystkie opcje dostępne w głównym panelu menu.2. Podmenu bez podglądu - widoczna miniaturka oraz w podmenu XnView pozostałe opcje.3. Wszystko - widoczne tylko menu XnView, a w jego podmenu wszystkie pozostałe opcje łącznie z podglądem miniaturki.Osobiście, najbardziej przypadła mi do gustu druga metoda, miniaturka jest widoczna a więc pozostałe opcje nie przeszkadzają i są łatwo dostępne.
W opcjach programu można wybrać polską wersję językową oraz dostosować zachowanie Shell Extension do własnych wymagań przez włączanie/wyłączanie określonych poleceń menu kontekstowego.

Strona domowa
Licencja: darmowy
System: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Pobierz: XnView Shell Extension v2.50

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails