17 grudnia 2008

StyleFolder - dostosuj ikony i tło folderu

StyleFolder to kolejny, darmowy program po opisywanym już przeze mnie Windowpaper, którym w łatwy sposób można zmienić tło folderu na obrazek, jego ikonę, kolor czcionki oraz dodać własny opis. Wyróżnia się od poprzednika tym, że pracuje również z Vistą oraz po zainstalowaniu, integruje się z menu kontekstowym folderów, co znacznie ułatwia jego obsługę. Wystarczy bowiem kliknąć prawym przyciskiem myszy na folder, który chcemy dostosować i z menu kontekstowego wybrać opcję Customize with Stylefolder.


Po wywołaniu okna konfiguracyjnego i kliknięciu przycisku Background wybieramy obrazek formatu BMP, GIF, JPEG lub inny, który zostanie użyty jako tło folderu.


Jeśli klikniemy na przycisk Icon możemy wtedy zmienić ikonkę folderu na własną. Program obsługuje ikonki zawarte w systemowych bibliotekach, plikach wykonywalnych oraz plikach ICO.
Po wprowadzeniu i zastosowaniu zmian do folderu, rozmieszczenie ikonek na pulpicie zostanie naruszone i domyślnie ułożone zostaną w porządku alfabetycznym. Jeśli masz ich dużo, warto wtedy użyć narzędzia do zapisywania i przywracania ich położenia, chociażby opisywanym już przeze mnie DeskSave lub podobnym.
Jeśli w menu kontekstowym nie znajdziemy polecenia Customize with Stylefolder, należy wtedy wejść do opcji programu i zaznaczyć Context menu integration.

Jednym kliknięciem przycisku Remove możemy przywrócić domyślne ustawienia folderu.

Gdy chcesz zmienić tło w oknach dysków użyj Drives Background Image.
Zobacz też na podobne programy: TweakXPlorer lub Windowpaper XP.

Strona domowa: Xaviorsoft Studios
Licencja: darmowy
System:Windows 2000/NT/XP/Vista
Pobierz: StyleFolder 1.0.3 lub Stylefolder103.zip

2 komentarze:

  1. Genialne! Bardzo mi sie przydało - dzięki wielkie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. a da sie tak zrobic na plytach cd??

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails