30 grudnia 2008

Desk Drive™ - automatycznie pokaż aktywne dyski na pulpicie

Po zamontowaniu uniwersalnego czytnika kart wszystkie rodzaje odczytywanych kart pamięci są reprezentowane jako kolejne dyski (zwykle to 5-6 dodatkowych napędów). Aby się do nich dostać musisz wejść do Mój komputer i odszukać ten właściwy. Desk Drive rozwiązuje ten problem i ułatwia zarządzanie nimi.

Desk Drive to mały, ale bardzo pożyteczny programik (ma 699KB), który ułatwi życie nie tylko posiadaczom czytników kart pamięci, ale także tym, którzy w komputerze mają zamontowanych wiele  dysków lokalnych, sieciowych (w dodatku podzielonych na kilka partycji), a także napędów CD, DVD, USB i innych.

Wystarczy włożyć kartę pamięci do czytnika, wsunąć pendrive do gniazda lub włożyć płytę CD/DVD do napędu, a natychmiast na pulpicie pojawi się jego ikona. W dodatku robi to w efektowny sposób, wyróżniając go animowanym pierścieniem. Takiej ikony nie przeoczysz i szybko zlokalizujesz napęd bez potrzeby otwierania okna Mój Komputer. Gdy wyjmiesz kartę lub pendrive z gniazda albo płytkę CD/DVD z napędu skrót ikonki natychmiast zniknie, nie zaśmiecając niepotrzebnie pulpitu. Proste i skuteczne.


W ustawieniach, dostępnych w tray-u masz możliwość wybrać urządzenia [1], które program ma monitorować oraz wyłączyć niektóre z monitoringu. Ignorowane napędy wpisujemy w odpowiednie pole [2] i oddzielamy przecinkiem.
Jeśli więc nie używasz dyskietek i nie chcesz słuchać monotonnego, a czasami denerwującego "pikania"  stacji dyskietek, po prostu dołącz ją do "Wykluczonych" wpisując literę A:\ w odpowiednie pole do tego przeznaczone.

Warto także zaznaczyć pole Uruchom z systemem, [3] aby program startował razem z systemem Windows.

Uaktualnienie 04.01.2009: Od wersji DeskDrive 1.7 jest już dostępna wersja polska.

Strona domowa
Wymagania: .Net Framework 2.0
System: Windows XP/Vista (32/64-bit)
Pobierz: DeskDrive 1.8.5 lub DeskDrive1.8.5 (64bit)

1 komentarz:

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails