7 grudnia 2008

WordPad 2009 - zamiennik systemowego WordPada

W systemie Windows 7, WordPad ma nowoczesny interfejs wzorowany na podobieństwo pakietu Microsoft Office 2007 czyli z tzw. wstążką (ang. ribbon).
WordPad 2009 by Solo Dev to aplikacja, którą za darmo możesz zastąpić w systemie Windows XP lub Vista WordPad-a na podobny jak ten w Windows 7.

Nie jest to jego dokładna kopia i nie wszystkie funkcje są takie same choć podobne. WordPad 2009 ma na przykład możliwość edycji dokumentów w kartach (zakładkach) czego pierwowzór nie posiada. Wśród nowych funkcji program umożliwia podgląd wszystkich dostępnych czcionek w oknie wyboru, otwieranie plików tekstowych czy obrazków w nowych kartach metodą "Przeciągnij i upuść". Obsługuje pliki tekstowe typu: Text, HTML (HTM, HTML, XHTML), CSS, INI, INF, BAT i CMD.

Dysponuje też szybszym od oryginału silnikiem renderowania. Interfejs zawiera ikonki z systemu Windows 7 oraz obsługuje skórki.
Jest to wczesna wersja RC1 i na razie dostępna tylko w języku angielskim ale jak zapewnia autor, pracuje nad obsługą wielojęzykową oraz możliwością zapisu do pliku typu PDF.
WordPad2009 nie wymaga instalacji, wystarczy go tylko uruchomić.

Strona domowa
Wymagania: .NET Framework 2.0
System: Windows XP/Vista
Pobierz: WordPad 2009 by SoloDev.zip
Pobierz z chip.eu: WordPad 2009 by SoloDev.zip

2 komentarze:

  1. Szkoda, że link już nie działa...

    OdpowiedzUsuń
  2. Działa link z Download Chip

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails