21 grudnia 2008

Font Frenzy ™ - zapanuj nad zainstalowanymi czcionkami w systemie

Wiele programów podczas instalacji dodaje swoje własne zestawy czcionek do systemu a każda dodatkowa czcionka mocno spowalnia szybkość uruchamiania komputera. Niestety, już podczas odinstalowywania tych programów, czcionki te zwykle pozostają w systemie. Po dłuższym czasie użytkowania komputera, nieużywanych i niepotrzebnych czcionek jest tak wiele, że trudno nad nimi zapanować. A system uruchamia się coraz dłużej...

Font Frenzy to darmowy menadżer czcionek, który pomoże nie tylko zainstalować nowe czy odinstalować te już niepotrzebne, ale także umożliwia ich podglądnięcie. Jednym kliknięciem przycisku DeFrenzy [Ctrl+D] przeniesiemy te nieużywane i niesystemowe do odrębnego folderu, pozostawiając tylko te, które są istotne do pracy systemu Windows XP (SP2, kompilacja 2149) lub Visty. Przedtem warto jednak wcisnąć przycisk FrenzySnap [Ctrl+S] i zrobić zapasową kopię wszystkich znajdujących się w systemie czcionek, aby później móc przyciskiem ReFrenze [Ctrl+R] przywrócić (jeśli zajdzie taka potrzeba) wszystkie do poprzedniego stanu.
Po kliknięciu na przycisk FrenzyMan [Ctrl+F] uzyskamy dostęp do "ręcznego" zarządzania czcionkami. Możemy wtedy w łatwy sposób instalować nowe, odinstalowywać pojedynczo lub grupowo nieużywane. I nie musimy się martwić, że utracimy swoje cenne, nieraz długo poszukiwane czcionki. Nie są one trwale usuwane, tylko przenoszone z systemowego folderu Fonts do innego, wskazanego w opcjach programu.

Dwukrotne kliknięcie na dowolnej czcionce spowoduje wyświetlenie okna podglądu, które można dowolnie skalować przez zwykłe przeciąganie jego krawędzi, jak każdego innego okna..

Strona domowa: SD Software
Licencja: darmowy
System: Windows XP/Vista
Pobierz: Font Frenzy.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails