19 grudnia 2008

AppRemover - usuń pozostałości programu antywirusowego

Niektóre aplikacje systemu Windows są trudne do odinstalowania. Zawsze pozostawiają w systemie i rejestrze jakieś swoje ukryte informacje. Do takich aplikacji bardzo często należą programy anty-spyware, antywirusowe, zapory itp. Pewnie spotkałeś się z taką sytuacją, że po odinstalowaniu jakiegoś antywirusa i zainstalowaniu innego, Centrum zabezpieczeń Windows nadal błędnie wykrywa poprzedni antywirus i utrudnia lub wręcz uniemożliwia zainstalowanie nowego.

AppRemover został zaprojektowany właśnie do takich przypadków. Odinstaluje każdy, znany sobie antywirus i nie pozostawi żadnych jego szczątkowych informacji w repozytorium WMI. Program rozpoznaje najbardziej popularne programy antywirusowe Symantec Norton, Kaspersky, McAfee, Panda, AVG, Avast, Avira, F-Secure, TrendMicro, Sophos, CA lub oprogramowanie szpiegujące Ad-Aware, SpywareBlaster, Windows Defender i inne. Potrafi odinstalować nawet aplikacje zabezpieczone hasłem i bez uprawnień administratora, a które tego wymagają, jeśli użytkownik chce je odinstalować. Do takich należy na przykład Symantec Norton.

Pełna lista obsługiwanego oprogramowania antywirusowego i antyszpiegującego.

Po uruchomieniu narzędzia kliknij przycisk Next, aby skaner mógł wykryć zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające komputer.

W kolejnym kroku wybierz jeden z dwóch trybów Remowe Security Application - gdy chcesz całkowicie go odinstalować lub drugi Clean UP a Failed Uninstall - jeśli Centrum zabezpieczeń Windows informuje system o istniejącym oprogramowaniu, które zostało wcześniej źle odinstalowane.

Po krótkiej chwili wyświetlone zostaną wszystkie programy zabezpieczające komputer, które można odinstalować. Wystarczy zaznaczyć tę właściwą i potwierdzić usunięcie przyciskiem Next itd.
Podobnie po wyborze drugiej opcji i głębokim skanowaniu systemu (trwa to dość długo) wszystkie aplikacje i/lub ich pozostałości będą dostępne na liście.

AppRemover jest produktem typu portable, więc nie trzeba go instalować. Wystarczy go uruchomić z dowolnej lokalizacji, nawet z przenośnego urządzenia pendrive-a.

Strona domowa
Licencja: darmowy (do domowego użytku)
System: Windows 2000/2003/XP/Vista/7 (32-64 bit)
Pobierz: AppRemover 2.2.11(portable)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails