13 grudnia 2008

SmartUp Menu - zwiększ funkcjonalność systemowego menu Start

SmartUp Menu to darmowa aplikacja, która przekształca menu Start Windows XP na wzór podobny jak w Windows Vista. SmartUp nie zmienia elementów menu tylko wizualnie, ale także dodaje kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim ma możliwość pracy w kartach (zakładkach), które dostępne są w górnej części, ukryte pod ikonami Ulubione, Programy, Komputer, Panel sterowania, Ostatnio otwierane oraz Wyłącz. Znacznie podnosi to funkcjonalność menu i pozwala dostosować je do własnych potrzeb. Zwiększa też wygodę i szybkość odnajdywania wyszukiwanych plików. Aplikacja obsługuje przeźroczystość, skórki oraz pozwala używać własnych ikonek w formacie graficznym PNG, w tym również logo użytkownika.


Każdy folder lub plik można w prosty i szybki sposób dodać do pierwszej karty Ulubione oznaczonej gwiazdką, przez kliknięcie na czarną strzałkę skierowaną w dół i wybranie opcji Dodaj do ulubionych.
Natomiast klikając na strzałkę skierowaną w prawo przechodzimy do kolejnego podfolderu.


W trybie edycji, prawą część menu dowolnie rozszerzymy o kolejne, niestandardowe pozycje lub oddzielimy je separatorami przez kliknięcie na dowolnym wpisie i wybraniu opcji Dodaj nową pozycję (New favourite items) lub Nowy separator (New separator). Możemy także przemieszczać je w górę lub dół, lub po prostu usunąć niepotrzebny.


Menu domyślnie jest w angielskiej wersji językowej, ale łatwo można je przetłumaczyć na język polski. Należy wtedy przełączyć menu w tryb edycji, przez kliknięcie na ikonę użytkownika prawym przyciskiem myszy i zaznaczenie opcji Tryb edycji (Edit Mode).


Teraz wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na pozycję My_Computer i wybrać komendę Edytuj... (Edit...)


W następnym oknie zmieniamy nazwę na polską Komputer. Opcjonalnie możemy zmienić reprezentującą go ikonę, rodzaj sortowania lub typ menu.

i tak dalej, aż spolszczymy wszystkie pozycje.

Po zakończeniu edycji postępujemy w odwrotny sposób i odznaczamy Tryb edycji (Edit Mode), przechodząc do normalnej pracy menu. Chcąc zakończyć pracę z SmartUp menu, klikamy w opcjach na Exit. Aby szybko przejść na oryginalne menu Start, wystarczy wcisnąć klawisz [Windows].
Programu nie trzeba instalować, wystarczy uruchomić plik SmartUp.exe z dowolnej lokalizacji.

Strona domowa: KSoft
System: Windows XP
Pobierz: SmartUp Menu v0.1.1.zip

2 komentarze:

 1. Hello,
  Thanks for SmartUp menu review! :)
  I'll try to make it better. Some usefull things will be added soon (tabs editing for example)

  -KSoft

  OdpowiedzUsuń
 2. Very cool Start Menu...

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails