11 grudnia 2008

BlindBossKey - ukryj dowolne procesy, okna lub pliki wykonywalne

BlindBossKey-Lite to darmowa wersja programu pozwalająca ukryć w systemie otwarte okna aplikacji, uruchomione procesy lub wykonywalne pliki za pomocą wciśnięcia skrótu klawiaturowego. Skrót ten można zmienić w ustawieniach programu w polu Show/Hide windows, domyślnie [Ctrl+`]. Aby inny użytkownik komputera nie wykrył aplikacji BlindBossKey, program pozwala ukryć własną ikonę zasobnika systemowego (tray-a). Pracuje wtedy niewidocznie w tle a jego opcje konfiguracyjne wywołać można tylko skrótem klawiaturowym, (domyślnie [Ctrl+lewy kursor]). Również ten skrót można zmieniać na dowolną kombinację.

W wersji BlindBossKeyPro dodatkowo można także podmienić własną ikonę widoczną w zasobniku na poszywającą się pod obcą aplikację. Po zamknięciu aplikacji BlindBossKey wybranych okien lub procesów nie możemy zapisać i niestety, każdorazowo po restarcie trzeba ustawiać je od nowa. Jednak w trzeciej karcie Executable Files po dodaniu plików wykonywalnych do listy zostają już zapisane.

Ukrywanie okien i procesów:

Otwarte okna i procesy ukrywamy w podobny sposób. Dwukrotnie kliknij z lewej strony okna na każde okno/proces, które chcesz ukryć a następnie kliknij przycisk Start. Procesy te, zostaną przeniesione do prawej części okna.

Ukrywanie plików wykonywalnych [exe]

Kliknij na przycisk Add i wybierz program, który chcesz ukryć i potwierdź kliknięciem przycisku Start.
Teraz wystarczy uruchomić ustawiony skrót klawiszowy (domyślnie Ctrl+`) aby procesy lub pliki zostały ukryte.

Oprogramowanie bardzo przydaje się w biurze jeśli chcesz ukryć jakiś proces czy uruchomiony program przed szefem. Ale i w domowych warunkach może się przydać.

Strona domowa: LifeSniffer
Licencja darmowy (freeware)
System: Windows XP/Vista
Pobierz: blindbosskey-lite_1.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails