29 grudnia 2008

Folderico - zmień ikonę lub kolor folderów

Folderico to mały program służący do zmiany kolorów pojedynczych ikon bezpośrednio z menu kontekstowego lub opcjonalnie z okna dialogowego. Umożliwia w ten sposób użytkownikowi klasyfikować i wyróżniać dowolne foldery aby szybko, jednym rzutem oka znaleźć ten właściwy w gąszczu innych. Do jego zalet należy także to, że po przełożeniu dysku do innego komputera, pokolorowane foldery pozostaną nie zmienione. Oprócz kolorowania, można także foldery wyróżnić przez zmianę ich ikon na foldery tematyczne (z dodatkowymi obrazkami) i uatrakcyjnić w ten sposób ich wygląd.

Domyślnie Folderico zawiera sześć pakietów, ale zawsze można ściągnąć dodatkowe, np. jeśli używasz ikon z Visty: VistaFolder1 a nawet można pokusić się i stworzyć własny pakiet za pomocą narzędzia ICL Builder.
Po zainstalowaniu aplikacji, pobierz i rozpakuj spolszczenie a następnie skopuj jego zawartość (dwa pliki) do folderu Langs Folderico. Domyślnie będzie do ścieżka: C:\ProgramFiles\Folderico\langs\... Uruchom Folderico i w opcji Language zaznacz polską wersję językową i zrestartuj program.

Teraz możesz zmienić temat wizualny (skórkę) folderów przez zaznaczenie Opcje-->> Zmień temat ikon menu kontekstowego... [1] i podwójne kliknięcie na wybranym podglądzie [2] tak, aby wybrany pakiet umieszczony został w górnym polu [3]. Potwierdź decyzję klikając na przycisk Zamknij [4].

Od tego momentu, obsługa programu jest bardzo prosta. Wszystkie potrzebne operacje dostępne są z menu kontekstowego...

Kliknij prawym przyciskiem myszy na folderze w którym chcesz zmienić ikonę lub kolor, wybierając odpowiednią z wyświetlonej listy.
Jeśli zechcesz przywrócić oryginalny folder, wybierz z górnej części menu polecenie Resetowanie. W każdy momencie możesz zmienić wzór folderów na inny, wybierając polecenie Zmień temat... i w nowym oknie zmienić pakiet na ten właściwy.
Folderico posiada także moduł naprawczy ikon. Gdy zauważysz, że ikony lub ich skróty są błędnie wyświetlane na pulpicie lub w oknach, wejdź do opcji Narzędzia i kliknij przycisk Przebuduj cache ikon. Bufor ikon zostanie oczyszczony z nieużywanych ikon.

Zobacz i przeczytaj pokrewny artykuł iColorFolder.

Strona domowa
Licencja: darmowy (freeware)
System: Windows 2000/XP/2003/Vista/7
Pobierz: spolszczenie (dostępne od 27.11.2008)
Pobierz: FolderIco4,0

3 komentarze:

  1. strona ze spolszczeniem nie dziala

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie, nie działa także strona domowa. Chyba jakaś awaria serwera. Pozostaje czekać...

    OdpowiedzUsuń
  3. Już działa...

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails