24 grudnia 2008

MiniMe - minimalizuj aplikacje do zasobnika systemowego

Minime to aplikacja pozwalająca zminimalizować dowolną aplikację do zasobnika systemowego za pomocą skrótu klawiszowego lub prostego gestu myszki. Pozwala to utrzymać porządek oraz zaoszczędzić zawsze brakującego miejsca na pasku zadań. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż powstało wiele programów, które to potrafią. Minime jednak wszystkie aplikacje minimalizuje do jednej ikonki, oszczędzając także cenne miejsce w zasobniku systemowym.

Okna mogą być zminimalizowane na dwa sposoby, przez wciśnięcie kombinacji skrótu klawiszowego (domyślnie Ctrl+Shift+Z) albo poprzez uproszczony gest myszy (domyślnie prawy przycisk myszy + 73), gdzie cyfry 7 i 3 oznaczają kod gestu w układzie KN (klawiatury numerycznej). Aby ukryć okno do zasobnika systemowego myszką, wykonujemy ruch od cyfry 3 do 7 i wracamy do 3 wraz z wciśniętym prawym klawiszem myszy, (patrz poniżej).Zminimalizowane okno przywracamy przez kliknięcie ikonki Minime w tray-u i wybraniu żądanej pozycji z menu kontekstowego. W tym samym menu znajdziemy również opcje programu, gdzie są trzy konfigurowalne pola...

Hotkey - skrót klawiszowy (jeśli pusty- funkcja wyłączona)
Gesture Hotkey - kliknij Set i ustaw aktywny przycisk myszy (lewy, prawy lub środkowy)
Gesture code - kliknij Set i ustaw kod gestu myszy (jeśli pusty- wyłączony)

Jeśli zamkniemy Minime ze zminimalizowanymi aplikacjami nic nie utracimy, wszystkie ukryte okna zostaną automatycznie otwarte.
Aplikacji nie trzeba instalować, wystarczy ją uruchomić, nawet z dysku USB. Swoje ustawienia zapisuje w pliku settings.ini.

Artykuł pokrewny Win7 Iconized Taskbar
Strona domowa
Licencja: darmowy
System: Windows XP/Vista
Pobierz: MiniMe_1.7.zip

1 komentarz:

  1. osobiście polecam Power Menu, oprócz minimalizowania programów do tray'a posiada również opcje always on top, przeźroczystość okien, i ustawianie priorytetu działania aplikacji.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails