18 stycznia 2009

iColorFolder - zmień kolor i wygląd każdego folderu

iColorFolder pozwala w łatwy sposób jednym kliknięciem myszki szybko podmienić nie tylko wszystkie ikonki folderów systemu Windows XP na podobieństwo ikon Visty, Maka lub innych, ale także zmienić kolor dowolnego z nich. W ten sposób możesz wyróżnić dowolne foldery i poklasyfikować do różnych grup. Oprócz koloryzowania możesz także zmienić folder na specjalny, z dodatkową ikonką jeśli tylko pakiet takie foldery tematyczne zawiera.

iColor domyślnie zawiera cztery rodzaje skórek folderów Windows XP, Mac OS X, Agua i Vista z których należy wybrać tę odpowiednią już w trakcie jego instalacji. Jeśli żadna z proponowanych skórek ci nie odpowiada zawsze możesz ściągnąć więcej skórek instalując pakiet z dodatkowymi dziewięcioma skórkami.

Obsługa programu jest stosunkowo bardzo prosta. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy folder którego kolor chcemy zmienić i z menu kontekstowego wybrać Color Label oraz odpowiedni kolor.


Możesz zmienić ikonkę folderu na inną spoza pakietu np. ściągniętą z internetu wskazując plik ikony, bibliotekę ikon (.dll) a nawet plik (.exe). Niezłym przykładem będzie 80 ikon w stylu Visty VistaFolers4_by_monolistic.
Zaznacz Color Label->Custom [1] i w otwartym oknie kliknij Przeglądaj...[2] i wskaż własny plik ikony. Wybranie opcji Color Label->None [3] przywraca ikonę do domyślnej systemowej, zawartej w shell32.dll.

W każdej chwili możesz zmienić skórkę wszystkich folderów na inną klikając menu Start->Wszystkie programy->iColorFolder->SkinSelector. W otwartym oknie wybierz odpowiednią skórkę oraz zaznacz Use generic folder icon defined in the skina [4] a następnie potwierdź Apply [5] i OK.

Jeśli jednak chcesz zmienić folder na specjalny z dodatkową ikoną, kliknij przycisk Browse [6] i w oknie Zmienianie ikony wybierz odpowiedni typ [7].

Foldery są automatycznie odświeżane i wszelkie zmiany pojawiają się natychmiast.
Odistalować iColorFolder można w typowy sposób w panelu Dodaj lub usuń programy.

Poczytaj też pokrewny artykuł Folderico.

Strona domowa
Licencja darmowa (open source)
System: Windows XP
Pobierz: iColorFolder 1.4.2
Pobierz: Skin Pack v1.2.1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails