9 stycznia 2009

Poladroid - zrób zdjęcie wirtualnym Polaroidem

Poladroid to program dawno znany posiadaczom Maca a od niedawna dostępny także dla Windows, którym w prosty sposób wygenerujesz swoje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości na wzór zdjęć polaroidowych, czyli z ramką Polaroid. Cała operacja odbywa się w taki sposób jakby to był prawdziwy aparat fotograficzny Polaroid. Najpierw wrzucamy metodą "przeciągnij i upuść" kilka (maksymalnie 10 szt. w jednej sesji) zdjęć do aparatu. Po krótkiej chwili co jakiś czas z aparatu, z towarzyszącym mu efektem dźwiękowym wysuwają się na pulpit miniaturki zdjęć na których obraz, jak w prawdziwym "Polaroidzie" jest z początku niewidoczny, ale w miarę upływu czasu "wywoływania" stopniowo rozjaśnia się i pojawia się coraz bardziej wyrazisty.
Zobacz wideo...

Wywoływanie obrazu można nieco przyśpieszyć potrząsając miniaturką zdjęcia. Gdy wszystkie zdjęcia na pulpicie zostaną już wywołane (czerwony znaczek w prawym, dolnym rogu), w miejscu docelowym np. "Moje obrazy" (warto je ustawić w opcjach zaraz po uruchomieniu aplikacji) zostaną zapisane gotowe zdjęcia w ramce Polaroida o wymiarach 1392 x 1692 pikseli, które później można wydrukować. I co ciekawe z różnymi prawdziwymi defektami, takimi jak nierównomierne naświetlenie, odcisk palca na zdjęciu, kurz, włosy lub inne skazy...


Program jest na razie w wczesnej fazie beta i obsługuje tylko format graficzny JPG, ale autor obiecuje dalszą pracę nad nim oraz więcej efektów.
Podpis widoczny na zdjęciu wykonałem w Gimpie.

Strona domowa
Licencja: darmowy (free)
System: Windows XP/Vista lub Mac
Pobierz: Poladroid_0.9.6e0.b_Win.zipbeta
Pobierz: Poladroid_0.9.6r0b_Mac.zipbeta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails