9 stycznia 2009

AVG Anti-Virus Free - darmowy antywirus nareszcie po polsku

AVG Anti-Virus Free 8.0 to znany już darmowy antywirus, który zapewnia podstawową ochronę przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym. Od niedawna wersja darmowa obsługuje wreszcie język polski. AVG posiada wszystkie podstawowe moduły, które powinien mieć dobry program antywirusowy czyli: skaner antywirusowy umożliwiający skanowanie dysków, skaner rezydentny sprawdzający każdy otwierany plik, anty-szpiegowski wyszukujący wszelkiego rodzaju szkodniki oraz skaner pocztowy sprawdzający odbierane lub wysyłane e-maile w których umieszcza odpowiedni komunikat.

Nowatorski moduł LinkScanner zapewnia ochronę przed aktywnymi zagrożeniami już na poziomie przeszukiwania przeglądarkami IE lub Firefox w najbardziej znanych wyszukiwarkach Google, Yahoo oraz MSN. Na bieżąco ocenia i oznacza wyniki, zieloną gwiazdką te bezpieczne...


... a czerwoną niebezpieczne wraz z odpowiednim komunikatem, podobnie jak to robi McAfee SiteAdvisor.


Jeśli mimo to spróbujesz wejść na niebezpieczną stronę to natychmiast zostaniesz poinformowany stosownym komunikatem o grożącym niebezpieczeństwie, gdzie do wyboru masz dwie opcje, wycofać się z przeglądania tej strony (zalecane) lub zignorować ostrzeżenie i kontynuować surfowanie...

Jak przystało na nowoczesny program antywirusowy posiada także skaner heurystyczny co poprawia wykrywalność nieznanych jeszcze wirusów, automatyczne uaktualnianie definicji baz danych wirusów oraz kwarantannę czyli przechowalnię podejrzanych plików lub wirusów. Harmonogram pozwala zaplanować skanowanie całych dysków lub tylko wskazanych folderów z dowolną regularnością, zależną tylko od upodobań użytkownika.

Na stronie producenta można także pobrać AVG Remover, który przewidziany jest głównie do odinstalowywania oprogramowania antywirusowego AVG. Usuwa on wszelkie zainstalowane pliki antywirusa z dysku i rejestru. Program przydaje się do usuwania AVG w przypadku jakieś awarii systemu lub nieprawidłowego jego odinstalowania co później bywa przyczyną błędnego informowania przez systemowe Centrum zabezpieczeń.

Nie wymaga darmowej rejestracji.Strona domowa
Licencja: bezpłatna (do użytku prywatnego)
System: Windows 2000sp4/XPsp2/Vista
Pobierz: AVGFree8.5_pl
Pobierz: AVG Remower (32bit)
Pobierz: AVG Remower (64bit)

2 komentarze:

  1. może i dobry,ale odinstalowując zostawia ogrom smieci i zaczynaja się problemy gdy instalujemy nowy antyvir lub is

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro dobry to po co go odinstalowywac?

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails