2 stycznia 2009

FCleaner - oczyść system z niepotrzebnych śmieci

FCleaner jest uniwersalnym i darmowym narzędziem typu "wszystko w jednym" służącym do czyszczenia i optymalizacji systemu oraz jego dodatków. Usuwa niepotrzebne i nieużywane pliki pozostawione przez różne aplikacje takie jak WinRar, Nero, Alcohol 100%, FoxitReader, ImgBurn, Windows Defender, media WMP, Quicktime Player, Adobe Flash Player czy systemowe, Edytor rejestru, Paint, WordPad i inne. Lista obsługiwanych aplikacji jest imponująca. Oczyszczając system, zwalnia zajęte niepotrzebnie miejsce na dysku co przyśpiesza i usprawnia uruchamianie systemu czyniąc go mniej podatnym na awarie. Pozwala także chronić prywatność, usuwając ślady Twojej działalności w Internecie przez czyszczenie pamięci podręcznej (cache), historii lub zapisanych haseł przeglądarek internetowych nie tylko takich jak IE, Firefox czy Opera, ale także Safari czy najnowszej Google Chrome.

Jak przystało na uniwersalne narzędzie wyposażony jest w dodatkowe funkcje, własny moduł odinstalowujący programy oraz menadżer Autostartu, gdzie włączać i wyłączać można programy uruchamiane wraz z systemem. Zawiera także moduł umożliwiający szybki dostęp do narzędzi systemowych takich jak Centrum zabezpieczeń, Przywracanie systemu, Harmonogram zadań i inne...

W najnowszej wersji usprawniono moduł czyszczący dodając opcję Custom Cleaner, która pozwala indywidualnie dostosować czyszczenie folderów wskazanych przez użytkownika oraz dodano możliwość zintegrowania z menu kontekstowym systemowego Kosza.

Aby pobrać spolszczenie, kliknij myszką na podanym linku spolszczenie i po skierowaniu na stronę, zaznacz cały tekst i skopiuj do schowka. Następnie otwórz systemowy Notatnik, wklej tekst ze schowka i zapisz pod nazwą Polish.lng.[1] do folderu zainstalowanego FCleanera. Zwykle będzie to ścieżka (domyślna) C:\Program Files\FCleaner\...

Ważne przy tym jest, aby jako typ pliku w Notatniku zaznaczyć "Wszystkie pliki" [2] oraz kodowanie ANSI [3].

Drugi sposób to kliknięcie prawym przyciskiem myszy na linku spolszczenie (w przeglądarce IE lub Firefox) i wybraniu polecenia Zapisz element docelowy jako... z takimi samymi parametrami jak poprzednio [1], [2] i [3].

Teraz wystarczy uruchomić FCleaner i w Opcjach-->>Opcje ogólne wybrać polski plik językowy.

Strona domowa: FCleaner.com
Licencja: darmowy (freeware)
System: Windows 2000/XP/2003/Vista
Pobierz: spolszczenie
Pobierz: FCleaner 1.1.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails