23 sierpnia 2008

Replacer - podmień chroniony plik systemu

Często zdarza się, że chcemy podmienić jakiś plik systemowy na inny, zmodyfikowany np: bibliotekę z ikonkami shell32.dll ale system ochronny Windows uparcie przywraca poprzednią wersję. Można próbować zrobić to w trybie awaryjnym [F8], ale najwygodniej będzie użyć do tego sprytnego programu Replacer, którym łatwo podmienimy każdy chroniony plik. Podmianę plików wykonujemy znaną metodą Przeciągnij i upuść, albo tradycyjną, ale trudniejszą wpisując ścieżkę dostępu w okno programu.

Instrukcja obsługi:

1. Uruchom plik Replacer.cmd i na czarne okno przeciągnij oryginalny plik, który chcesz zastąpić zmodyfikowanym np. biblioteka z ikonami shell32.dll, która znajduje się w lokalizacji C:\WINDOWS\system32\shell32.dll i wciśnij ENTER.

2. Ponownie przeciągnij do okna komend plik shell32.dll, lecz tym razem ten zmodyfikowany. W poniższym przykładzie jest to plik na dysku-partycji I:\Biblioteki Visty\ServicePack_3\shell32.dll. Ponownie wciśnij klawisz ENTER

3. Po informacji o utworzeniu kopii zapasowej oryginalnego pliku (.bak) potwierdź chęć kontynuacji wciskając klawisze Y i zaraz potem Enter

4. Wciśnij dowolny klawisz, aby wyjść z aplikacji i zresetuj komputer.

Jeśli po zamianie plików Windows nie chce sie uruchomić, wtedy z pomocą Replacera można odwrócić ostatnio dokonaną modyfikację. Posłuży do tego automatycznie tworzony plik w lokalizacji C:\WINDOWS\ReplacerUndo.txt.

Wymagania: Windows 2000/XP/Vista
Pobierz: Replacer 2.63

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails