27 sierpnia 2008

Unlocker - usuwanie zablokowanych plików

Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z problemem kopiowania, przenoszenia, usuwania pliku lub folderu gdy system uparcie twierdzi: Nie można usunąć pliku gdyż jest używany przez inny program i tym podobne...

Na takie komunikaty powstało narzędzie Unlocker, którym w łatwy sposób, jednym kliknięciem myszki usuniesz, przeniesiesz lub przemianujesz zablokowany plik lub folder. Program integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows, więc łatwo go obsługiwać. Od najnowszej wersji 1.8.8 z pomocą Asystenta działa automatycznie. Jeśli pojawi się powyższy komunikat, po krótkiej chwili samoczynnie pojawi się okno Unlocker-a ze wszystkimi powiązanymi procesami...

Wystarczy wskazać powiązany oporny proces i uwolnić go.

W innych przypadkach ręcznie też możesz usunąć zablokowany plik/folder, np systemowy plik index.dat, który wykorzystywany jest przez przeglądarkę Internet Explorer, a przez niektórych uważany za naruszenie prywatności. Ponieważ jest ciągle otwarty, przez to trudny wyzerowania lub usunięcia. Jak usunąć taki plik?

1. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego pliku (lub innych przypadkach folderu) wybierz Unlocker.
2. Z lewej dolnej strony okna, z rozwijanego menu wybierz funkcję Skasuj
3. Potwierdź przyciskiem Uwolnij wszystkie i... po kłopocie.

Wersji portable nie trzeba instalować, wystarczy rozpakować archiwum ZIP i uruchomić wykonywalny plik. Pracuje także z wiersza poleceń.

Programu używasz na własne ryzyko!
Nie usuń przypadkowo jakiegoś pliku systemowego!

Pokrewny program [LockHuner] [FileAssassin]Strona domowa: Cedrick Collomb
Licencja: freeware
System: Windows 2000/XP/2003/Vista/7
Pobierz: Unlocker 1.8.9 (portable)
Pobierz: Unlocker 1.8.9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails