14 maja 2009

LockHunter - łatwo usuń zablokowane pliki

Na pewno każdy użytkownik komputera spotkał się z problemem kopiowania, przenoszenia lub usuwania pliku lub folderu. System niejednokrotnie odmawia twierdząc, iż plik jest aktualnie używany przez inną osobę lub program, chroniony przed zapisem itp...

LockHunter to bezpłatne narzędzie do szybkiego usuwania plików lub folderów zablokowanych z nieznanej przyczyny. Przyda się także do walki ze złośliwym oprogramowaniem, którego proces może nie tylko odblokować i "zabić" (ang. kill), jak podobny Unlocker, ale także usunąć z dysku.
W odróżnieniu od innych tego typu programów, LockHunter usuwa wszystkie pliki do systemowego kosza, tak więc w przypadku zaistniałej pomyłki, łatwo można je przywrócić.

Jego obsługa jest bardzo prosta, tym bardziej, że integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na zablokowanym pliku/ folderze i z menu wybrać opcję What it locking this file/folder?
Po wyświetleniu głównego okna, zablokowany obiekt możemy odblokować lub usunąć, skopiować w inne miejsce, zmienić nazwę, zabić (kill) blokowanie procesu lub usunąć zablokowany proces z dysku.
Należy używać go z rozwagą, aby przypadkowo nie usunąć krytycznych plików systemowych bo może to spowodować błędy systemu.
Oprogramowanie to jest jeszcze w fazie beta.
Strona domowa
Licencja: bezpłatny do użytku osobistego (freeware)
System: Windows 2000/XP/2003/Vista-32/64bit
Pobierz: LockHunter.beta3_32bit
Pobierz: LockHunter.beta3_64bit

1 komentarz:

  1. rewelacyjny program nic dodac nic ujac wszystko skasuje nawet viry i odblokowuje rewelacja

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails