12 maja 2009

BackUp Maker SE - zabezpiecz się przed utratą cennych danych

BackUp Maker Standard Edition to darmowa wersja profesjonalnego narzędzia do automatycznego tworzenia oraz późniejszego przywracania zapasowych kopii danych. Z jego pomocą utworzymy nie tylko pełną lub częściową kopię systemu, ale przede wszystkim zabezpieczymy się przed utratą ważnych dokumentów, plików czy całych folderów, systematycznie tworząc ich kopie bezpieczeństwa. Wystarczy raz skonfigurować określone zadania, a program sam będzie już pamiętał o regularnym tworzeniu ich kopii, z częstotliwością zależną od ustawień.

- codziennie, a nawet co parę minut
- podczas logowania lub wylogowania użytkownika
- określony dzień (dni) miesiąca
- po wykryciu urządzenia USB


Zapisywać kopie zapasowe można na różnych nośnikach, tak wewnętrznych jak i zewnętrznych. Poczynając od dysków twardych, lokalnych lub sieciowych poprzez bezpośrednie nagrywanie na na płytach CD/DVD/Blu-Ray z własnymi sterownikami lub na urządzeniach USB łącznie z pendrive'm, a kończąc na przesyłaniu szyfrowanej kopii przez internet za pośrednictwem FTP.

Jest intuicyjny i łatwy w użyciu, ponieważ obsługujemy go za pomocą kreatora pracującego w dwóch trybach. Ustawień dokonujemy w pięciu krokach - w przypadku trybu podstawowego i 11 krokach - w przypadku wyboru trybu eksperta. W trybie eksperta mamy więcej możliwości wpływu na szczegóły tworzonej kopii, takie jak podział kopii na części - niezbędne w przypadku nagrywania na CD/DVD lub pendrive, zabezpieczenie kopii hasłem czy wybór jej metody szyfrowania... itp.

Wszystkie dane BackUp Maker kompresuje znanym algorytmem pkZip, więc kopie takie można podglądnąć i otworzyć prawie każdym znanym oprogramowaniem typu RAR, WinZip, 7-Zip itp.
Oczywiście, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i prywatności, możemy zaszyfrować je metodą AES, kluczem 128- 256 bitowym lub zabezpieczyć hasłem.

Wersja Standard zawiera te same funkcje co Professional a jedyną uciążliwością jest pojawiający się na 15 sekund ekran powitalny podczas każdorazowego uruchamiania lub kończenia pracy z aplikacją.

Strona domowa: Ascomp
Licencja: bezpłatny, do użytku domowego (freeware)
System: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/Win7
Pobierz: bkmaker_5.5.exe

2 komentarze:

  1. Chciałbym tworzyć kopie bezpieczeństwa niektórych folderów z Moich Dokumentów, najlepiej na pendrivie, najchętniej chciałbym sam decydować kiedy, chciałbym też aby dodawał tylko nowe pliki lub zmodyfikowane. Co mam ustawić? Kreator niby czytelny ale mam z tym problem. Z góry dziękuję za pomoc.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest to możliwe...

    Wejdź do mojego profilu, jest tam mój adres e-mail, napisz do mnie podając swój adres. Odpowiem listownie...
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails