19 maja 2009

BorderSkin - przeźroczyste okna z efektem AeroGlass w XP

BorderSkin to darmowy program autorstwa Komala, który w Windows XP nadaje ramkom okien przeźroczystość, łącznie z cieniem pod oknami oraz nowymi przyciskami: Minimalizuj, Maksymalizuj oraz Zamknij, podobnie jak robi to TrueTransparency. Od niego różni się jednak tym, że dodatkowo obsługuje efekt Blur, dodając rozmycie i refleksję.
Efekt ten wzorowany jest na jednym z bardziej znanych elementów interfejsu Windows Vista - AreoGlass.

BorderSkin oprócz podstawowej skórki, obsługuje i zawiera pakiet 17 kolorowych skórek Aero Vista Pack Colors, przeznaczonych dla TrueTransparency. Nie ma więc problemu z dopasowaniem koloru ramki do używanego stylu Windows.

Jest to dopiero wersja 0.2, ale już wygląda obiecująco. Niektóre funkcje nie pracują jeszcze prawidłowo i program ma pewne problemy z wyświetlaniem tytułu okna, czy niewielkie wady przy przeciąganiu i skalowaniu okna, ale TrueTransparency też nie jest bez wad. Pomimo tego, wart jest przetestowania, chociażby dla samego efektu Blur. Tym bardziej, że mamy możliwość częściowego lub całkowitego jego wyłączenia. Można również "ręcznie" dostosować stopień rozmycia, wpisując dowolną wartość. Najlepsze efekty uzyskamy przy pełnej obsłudze rozmycia (Full Blur), a największą wydajność, przy wyłączonej.

U mnie aplikacja pracuje dobrze, (poza tym niedopracowanym tytułem) wręcz śmiga, znacznie lepiej niż FastAero 1.3 (wersja 1.4 jest jednak lepsza). Zajmuje około 6MB pamięci ram, tyle samo co TrueTransparency. Zobaczymy, co przyniosą nowe wersje...

Program jest typu portable, więc nie trzeba go instalować, wystarczy uruchomić. Do prawidłowej wymaga bibliotek NET Framework 2.0 lub lepiej, jak zaleca autor, nowszą wersję 3.5.

UWAGA! Opis dotyczy starszej wersji. Nowa jest bardziej rozbudowana.

Strona domowa
Wymagania minimum: .Net Framework 2.0, najlepiej 3.5
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz

3 komentarze:

 1. FastAero lepsze :P
  Najnowsza wersja do pobrania na: http://spacja.org/spacja-fastaero

  OdpowiedzUsuń
 2. BorderSkin 0.2 z trojanem tak jak versja 2.3, fastaero narazie czysty

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre antywirusy są nadgorliwe i wszczynają fałszywe alarmy. Świadczy to o ich małej przydatności...

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails