21 maja 2009

AnyColor - dostosuj wygląd przeglądarki Firefox 3

AnyColor to ciekawe rozszerzenie do Firefoksa, które łatwo pozwala zmienić wygląd całego interfejsu Firefoksa przez zastosowanie gotowych tematów. Możemy także pokusić się i stworzyć własne, dostosowując kolor przeglądarki oraz wyświetlanych przez nią stron internetowych do własnych potrzeb. Wszystkie zmiany widoczne są natychmiast, bez potrzeby ponownego uruchamiania przeglądarki, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnej zmiany motywu.

Zaraz po zainstalowaniu dodatku i ponownym uruchomieniu przeglądarki, należy uaktywnić rozszerzenie. Kliknij na ikonkę AnyColor, na pasku narzędziowym Firefoksa (w prawym, górnym rogu) i zaznacz opcję Enabled. Efekt będzie natychmiastowy. Domyślnie, znajdziesz tam 11 tematów. Jeśli zechcesz dodać więcej, wejdź do opcji, w karcie Preset kliknij Get more preset, a zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie znajdziesz kilka dodatkowych. Aby je zainstalować, wystarczy wybrać dowolny, kliknąć Add, a następnie w wyskakującym oknie na Save, podając jednocześnie jego nazwę, aby znalazł się na liście dostępnych tematów.


Aby samodzielnie zmienić wygląd przeglądarki, wejdź tradycyjnie do ustawień Firefoksa: Narzędzia-> Dodatki-> Rozszerzenia i wybierz dodatek AnyColor-> Options -> Appearance, lub szybciej: kliknij na ikonę AnyColors na pasku narzędziowym przeglądarki wybierając Options-> Appearance. Zmodyfikować możesz istniejący już temat przez zmianę koloru tła, lub czcionki, zmianę tła na obrazek itp. Na bieżąco, pod przyciskiem Preview podglądniesz zmiany, jakie dokonałeś. Jeśli Ci odpowiadają, potwierdzasz je przyciskiem OK.


W karcie Presets, dostępna jest lista wszystkich tematów. Ten właściwy uruchomisz podwójnym kliknięciem jego nazwy. Tu też utworzysz nowy, wczytasz i zapiszesz lub usuniesz niepotrzebny...


W ostatniej karcie Advanced zmienisz rozmiar czcionki oraz podrasujesz niektóre elementy interfejsu, takie jak menu kontekstowe, zmiana płaskich pasków narzędzi, przewijania czy zakładek na trójwymiarowe, wyróżnienie elementów przez podkreślenie, uwzględnienie w zmianach okna wyszukiwarki Google lub w przypadku równoczesnego używania wtyczki Colorful Tabs, zapewnienie jej kompatybilności i tym podobne...

Te elementy, które chcesz zastosować, zaznaczasz i za pomocą strzałek przenosisz z lewego okna do prawego.

Zmiany w najnowszej wersji:
- dostosowano do Firefoksa 3.6a1pre
- naprawiono współpracę z DownThemAll!
- usunięto modyfikację "Hide main menu"
- naprawiono błąd "Get more presets"
- dodano obsługę popup menu "Lighter Menus"
- dodano modyfikację koloru Fast Dial
- skorygowano błędne odpowiedzi z Flickr
- dodano modyfikację przycisku "Radio"
- dodano węgieski przekład AnyColor

Rozszerzenie nie zostało jeszcze spolszczone, ale jest na tyle proste, że nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemów z jego używaniem.

Strona domowa
Wymagania: Firefox 3.0 lub wyższy
Pobierz: AnyColor_0.2.6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails