26 maja 2009

PowerToolsLite - oczyść i napraw rejestr systemowy

PowerTools Lite to darmowa wersja znanego, profesjonalnego narzędzia jv 16 Powertools przeznaczonego do czyszczenia i naprawy rejestru. Ta okrojona wersja opracowana została dla początkujących użytkowników, których niejednokrotnie odstrasza mnogość opcji i przycisków. Tu do wyboru mamy tylko dwa: czyszczenie systemu i przywracanie z kopii. Już za pomocą dwóch kliknięć oczyścisz i naprawisz system, poprawiając stabilność całego komputera. Zaraz po uruchomieniu narzędzia sprawdzony zostanie i odpowiednio oznakowany wskaźnikami ogólny stan systemu i rejestru. Jeśli wskazują mocno zanieczyszczony rejestr lub system, należy uruchomić oczyszczanie, klikając przycisk Oczyść i napraw mój komputer.


Po przeskanowaniu systemu program wyświetli listę znalezionych nieprawidłowości. Możemy je teraz przejrzeć i ewentualnie wyłączyć niektóre pozycje przeznaczone do usunięcia. Jeśli je akceptujemy, naciskamy przycisk Napraw uruchamiając w ten sposób ich usunięcie. Program zanim je usunie automatycznie zrobi ich kopię zapasową. W przypadku gdyby coś poszło nie tak, zawsze można przywrócić system do poprzedniego stanu klikając przycisk Przywróć poprzedni.


Najważniejsze funkcje wersji Lite:
- wyszukuje i naprawia błędy rejestru
- czyści i usuwa z rejestru niepotrzebne wpisy "śmieci"
- wyszukuje pozostałości plików tymczasowych (temp)
- czyści historię i dane MRU
- automatycznie tworzy kopie bezpieczeństwa
- wielojęzyczny interfejs
- opiera się na silniku jv 16 Powertools

Program zawiera w pakiecie polski plik językowy. Niestety, jest to wersja przeznaczona dla jv 16 PowerTools 2009 i nie działa w Lite. Można jednak częściowo obejść ten problem, edytując w notatniku plik Polish.lng, który znajduje się w folderze Language. Po otwarciu pliku należy odszukać tekst: ProgDef = jv16/RSPro/RS i poprawić na ProgDef = jv16/PTLite (patrz poniżej) a następnie zapisać.

Po ponownym uruchomieniu PowerToolsLite dostępna będzie już wersja polska. Niestety, ta część interfejsu, która dotyczy wyłącznie wersji Lite nie będzie przetłumaczona. Można przetłumaczyć je samodzielnie albo poczekać, aż wyjdzie poprawiona i oficjalna wersja polska.


Strona domowa
Licencja: darmowy (freeware)
Wymagania: adres e-mail
System: Windows 2000/XP/2003-8/Vista/7
Pobierz: PowertoolsLite1.9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails